Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

3.7.2017

Daně upřesnění

Moc dekuji za vaše odpovědi. Už tomu tak nějak rozumím, jen bych se ještě ráda zeptala, zda když se zadá živnost volná a třeba ty služby osobního charakteru..jakým stylem se pak podává daňové přiznání když taková žena nemá k dispozici účtenky apod? To se tam čistě napíše příjem a výdaje žádné?

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.6.2017

Doplnění

Ještě se zeptám při první variantě co jste psala, přihlásit se na finančním úřadě a pracovat bez živnost.listu - co takové ženy uvádí, že dělají? Neptá se nikdo? Nebo mají uvedeno poskyt.erot.služeb? Děkuji za odpověď

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

13.6.2017

Legislativa

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat, zda slečna, která poskytuje dlouhodobě prostituci a je to její jediný zdroj příjmu , je povinna platit daně (vím není legální čili povinnost to asi není), ale hrozí ji nějaký trestný postih, kdyby ji někdo udal nebo něco takového?

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

12.5.2017

zahraniční livechat EU

Dobrý den, všude čtu, i tady píše Vaše paní právnička (odpověď na dotaz ze 14.7.2016) , že pokud jsem poskytla službu do jiného státu EU a navíc firmě, která uvádí na faktuře jejich VAT number, měla bych se stát plátcem DPH. Ale já jsem se jich ptala a oni mi odpověděli, že za mě žádné taxy neplatí, jelikož nežiju v jejich zemi, tudíž mám na faktuře všude VAT 0, tak VAT number nepotřebuji. Pochopila jsem dobře, že je správné být pouze identifikovanou osobou? Navíc všechny servery mají ve smlouvě uvedeno, že povinnost danit je v zemi, kde žiji, že oni za mě žádné odvody neplatí, tak tomu rozumím, že ani to DPH? Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Sally.

Sally

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.1.2017

Živnost - tanečnice

Dobrý den, pracují jako strip tanečnice převážně v Německu a občas i v ČR. Do toho studuji. Začínám uvažovat, že bych se stala OSVČ, protože mám strach, že někde chtějí podepsat tzv.rechnung(účet) a taky tam mám soc.číslo, když mě zase na jiném místě majitelka prý nahlásila jako brigádníka a zaplatila za mě poplatky jako zaměstnavatel. Zkrátka nechci mít problémy a taky chci jednou hypotéku na byt.
Nemáte kontakt na daňového poradce, co v tomhle oboru má zkušenosti?

Lisa

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

29.12.2016

Přídavek na dítě

Můj 19 lety syn, student, šel zažádat o přídavky, paní mu řekla že musím doložit příjmy i já, což si myslím že je nesmysl. Navíc máme každý jiné bydliště. Kdo má pravdu? Děkuji

Sim

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.11.2016

Exekuce

Dobrý den, při zjišťování zůstatku financí na mém osobním účtu jsem zjistila blokaci exekutorem (Mgr. Pavel Preus) na částku 18 296,72Kč zavolala jsem na exekutorský úřad Prahy 8 a dle čísla jednacího mi paní pověděla že se jedná o výkon platebního rozkazu vydaného Městským soudem v Brně v roce 2016 na dluh u pojišťovny Allianz, platební rozkaz byl na částku 2 632Kč. Chci se tedy zeptat zda se mohui nějak bránit proti nehoráznému navýšení dlužné částky? Předem moc děkuji za odpověď

Paní

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.7.2016

Erotické chaty, EU a DPH

Dobrý deň,

Rada by som sa informovala ako to je v súvislosti s dievčatami/ženami, ktoré pracujú na erotických chatom (prípadne aj v kombinácií s phonesex) pre zahraničné weby – niektoré z nich majú sídlo v eu, ale viaceré väčšinou mimo, prevažne v US. Dotyčná modelka podlieha terms a conditions, licenčným zmluvám, niekde podpisuje model release, ktoré stanový príslušný web, od ktorého dostáva aj zaplatené buď na účet, ale väčšinou na e-wallet. Napriek tomu, že poskytuje interaktívnu zábavu/služby (ale i statické foto, alebo video, prípadne dnes cez niektoré predáva aj komunikáciu na offsite aplikáciách ako napr snapchat,kik) pre istých zákazníkov, tak pre ňu v podstate ide o anonymov, ktorí sú ale skutočnými zákazníkmi daného portálu a v podmienkach sa jej zakazuje získavať info o nich a offsite ich kontaktovať. Je tu, ale ešte jeden druh predaja, ktorý ide cez tieto camsites - a to predaj použitého prádla konečným spotrebiteľom do zahraničia (eu i mimo).

V súvislosti s týmito vzťahmi by som sa rada dozvedela aké sú skutočné DPH povinnosti sk a cz modeliek na týchto chatoch. Je jasné, že v prípade ak je obrat vyšší ako zákonom stanovaná čiastka, je registrácia povinná, ale čo v prípade registrácie len ako identifikovanej osoby pre DPH? V daných terms sa často zároveň píše o tom ako modelka dáva licenciu na všetok svoj obsah, kt. vyprodukuje na danej camsite, a to buď exlusive alebo non-exlusive, ale perpetual. Faktúry tam nikomu nevystavuje, ani stránky jej (viem zatiaľ len o jednom webe, kde fa vystavujú, ale na skutočné podnikateľské meno len ak sa preukážete svojim vat číslom..).

V súčasnosti existujú už viaceré podobne ladené webové stránky aj mimo adult biz, kde je situácia obdobná a viacerí ľudia v tom iste nemajú čo sa týka DPH úplne jasno. Na internete sú zatiaľ skôr dostupné info len ako zdaniť príjmy zo slobodných povolaní (alebo povolaní kt. nie sú ani živnosť ani podnikanie ako asistenčné, športovci a pod.), keď ste ich fyzicky vykonali mimo SR alebo CZ.

Ďakujem

camgirl

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.3.2016

Daně

Dobrý den, důchodci jsou osvovozeni od daně z příjmů. Je tomu tak i v invalidním důchodu? Pokud ano, je výše výdělku omezena jako u předčasného důchodu? Děkuji Katka

Katka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi