Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

8.11.2023

prostituce v bytě

Dobrý den právě mi přišla odpověd na muj předchozí dotaz , bavili jsme se ohledně provozování prostituce v mem soukromem bytě v paneláku které je cca 300 metru od dětského hřiště ,dětské hřiště je až naproti za parkovištěm cca 300 m , nikde žadne inzeraty nepodavam v okolí, jen na amaterech a deti neohrožuji jsem zavřena v bytě a parkrat do týdne na mě nějaky klient zazvoní a přivydělam si,proč by to měl byt tedy problem kolem hřiště se nevyskytuji vubec s dětmi se nepotkávam jen tu prostě na sídliště menší hřiště je kolem ktereho ani nechodim , nerada bych nejake problemy když by mě třeba nějaky klient nahlasil nebo tak, tak bych rada jak se branit a všechny informace ,zatim je vše v pořadku ale člověk nikdy neví díky

bara

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

2.11.2023

provoz prostituce v byte

Dobry den rada bych se zeptala jak je to se zakonem kdyz provozuji prostituci v byte v panelaku ? Je to muj byt v osobnim vlastnictvi , detske hriste je asi 300 metru od bytu , nikoho tim nepohorsuji nepracuji v dobe nocniho klidu spise pres den max dva klienty , mohu mit nejake problemy ? Dekuji

bara

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.10.2023

Podnikání - insolvence

Dobrý den,moje kamarádka,kolegyně z privatu by chtěla jít do insolvence. Je po uši zadlužená,neplati si sociální zdravotní,nic..
já naopak podnikám a práci na privatu mám jako privydelek pro rozjeti mého podnikání. Jsem čistá,bez dluhu.

Kamarádka po mě chce abych ji jako na oko zamestnala aby ji byla povolena insolvence. Mě se do toho jít vůbec nechce… z jedno jsem ji řekla,ze já jsem OSVČ bez zaměstnanců,jsem rada ze se o mě nidko nezajima s rozhodne neudělám něco čím bych si mohla uškodit.

Ona mi tvrdí,ze brigádne na dpp a nebo dpc by to mělo být v pořádku.

Něco málo jsem si o tom četla…. Ale stejně na konci roku bych to musela uvádět v daňovém přiznání,ze ? A už to mě obtezuje….

Pomoci bych ji na jednu stranu chtěla, ale na stranu druhou proč bych měla já riskovat za její nezodpovednost ? Nikdy nebyla nikde zamestnana,možná před 20ti lety jako mladá ale cely život děla společnici a pouze se skrývá před svými dluhy…

Nerada bych riskovala nějaký problém.

PS : chce jít do insolvence a zároveň začít podnikat…. V pondělí si chce vyřídit ZL, tak mě nápad otázka zda ho vůbec dostane vzhledem k těm dluhum. Jinak trestní rejstřík má v pořádku ;)

Eva

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

28.7.2023

Vydírání

Dobrý den, prosím o radu.
Měla jsem plácenou schůzku s klientem, po jejíž ukončení klient (celkem bezdůvodně) požádal mě o vrácení části peněz. Abych neprovokovala konflikt, jsem mu část peněz vrátila bankovním převodem. Po několika dnech mě začal psát a tvrdit, že peníze nedostal, i když byly z mého účtu střeny a transakce v pořádku provedená. Po mém odmítnutí zaslat peníze znovu mě začal vyhrožovat rozesíláním mých intimních fotek a screenshotů, ze kterých je zřejmě, že provozuji plácený sex všem mým známým (našel mě na sociálních sítích) a vydírat peníze. Situace je zkomplikovaná ještě tím, že veškerá komunikace probíhala přes operátorku a já o klientovi vím jenom jeho adresu a číslo bankovního účtu.
Jak bych mohla tuto situaci řešit? Děkuji.

Nikola

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.7.2023

Psychické týrání

Dobrý dne mám dotaz a žádost o pomoc. Před rokem mi byli odebrání deti z důvodu mého ex v ty době partner,udal nás ze bereme pervitin.na základě 1 pozitivního testu mi odebrali 3 děti. Rok se snažím se svým ex vycházet ale po každé si najde důvod a nebo mi vyhrožuje ale i učiní že nemůžu vidět děti. Nadává mi zesmesnuje mě píše mi sms co se nedají uz vydržet vydírání atd.... neví. Už na koho se obrátit jelikož sociální pracovnice v Sokolově vidí jednou foťák porad foťák na právníka nemám děkuji za pomoc s pozdravem Hanka

Hanca

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

23.6.2023

Podvod

Dobrý den, rád bych se zeptal zda mám právo na to trestně stíhat ženu, která mi přes chat slibovala schůzku za peníze (část předem a část osobně, jako pojistka pro ní), ale jelikož mi bylo řečeno, že platba neprošla (dohromay 3x, bylo to dost přesvědčivé) tak bylo posláno dohromady přes 5 tisíc a než jsem si uvědomil , že to byl podvod a že všechny platby prošly, tak bylo pozdě a byl ukončen kontakt se mnou a ke schůzce nedošlo.

Petr M

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

1.6.2023

Onlyfans

Dobrý den. Jsem maminka, která pobírá rodičovský příspěvek. Chtěla bych vstoupit do Onlyfans a to přes agenturu. Nevím, jestli bude i smlouva. Ale jak je to s živností. Teď za mě stát vše platí a myslím, že není nijak omezena výše výdělku při rodičovském příspěvku, ale 100% jistá si nejsem a nerada bych přišla o rodičovský příspěvek. Ani nevím jakou bych živnost napsala, zvažovala jsem buď digitální tvůrce nebo modelka. Onlyfans není přece jen o erotice, tak jako kdysi. Dnes je tam kde kdo : D . Děkuji za odpověď.
Nerada bych se dostala do křížku se zákonem.

Flaki

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

23.4.2023

Konec smlouvy na DPP a nemoc

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám smlouvu na DPP do 28.4. 2023. Dnes jsem dostala horečky takže předpokládám, že do práce ten poslední týden nepůjdu. Nárok na nemocenskou mi nevzniká, jelikož jsem měla malý výdělek. Ale má otázka je, co se stane po skončení smlouvy, pokud bude trvat nemocenská? Mám se jít hlásit na úřad práce? Nebo až po skončení neschopnosti? Děkuji

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.4.2023

Onlyfans a dane

Dobrý den , měla bych dotaz ohledně onlyfans, jsem studentkou a můj výdělek si společně delim s mým manažerem který pracuje pod jednou agenturou . Mám dotaz na to jak je to s daněmi a daňovým přiznáním ? Zda musím dane odvádět pravidelně nebo na konci roku ? A take zda mi bude sebrán sirotčí důchod ?

Julie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

25.3.2023

PRODEJ BIOLOGICKÉHO MATERIÁLU

Dobrý den, ve své praxi jsme se setkali s různým druhem fetiše... občas chce někdo koupit použité kalhotky, ponožky. OK, máme pro to pochopení... Nicméně nám dnes volal zákazník, že by rád koupil použité kondomy a ubrousky...

Nechci být paranoidní ale i takové sperma by se teoreticky dalo použít a je na problém zaděláno, dle mého... i když identifikace majitele je složitá :D

Rozhodně prodávat nic takového nebudeme !!! Můj dotaz se však týče - prodeje tohoto biologického materiálu bez svolení majitele... Majitele spermatu.
100% lidi to u nás nechává jako odpad, který my vyhodíme, logicky. Co se s ním stane po vynesení smetí do popelnice už není moje starost, jelikož se stává ,,majetkem" popelářů... Ale co když tento člověk někde uspěje a nějaká slečna mu použité kondomy prodá.... Páchá tak nějaký trestný čin ? Zajímá mě to - díky

xx

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.3.2023

Onlyfans a zdaňovanie z 3 krajín mimo eu

Dobrý deň chcela by som sa spýtať čo všetko musím daniť a ako ak robím onlyfans a či toto video je pravdivé pokiaľ som občianka Sk https://www.youtube.com/watch?v=tJWxOTrcYAw&ab_channel=InkedDory

Patricia

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.2.2023

Onlyfans při práci HPP

Dobrý den,

ráda bych se zeptala jak je to s daněním příjmů z Onlyfans když jsem zaměstnaná na HPP. Můj příjem z práce je velmi nízký, a proto přemýšlím nad založením účtu na OF pro přivýdělek. Avšak netuším jak je to s podáváním daňového přiznání, ale vlastně vůbec jak to funguje.

Děkuji za odpověď.

Herieta

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

19.1.2023

Chef klubu

Ahoj. se v klubu věnovala prostituci, protože na Ukrajině vypukla válka a přišla o práci, měla dítě, rozhodla se, že to bude lepší než být bez peněz. přišel do klubu na německých hranicích. podle pravidel, která mi nebyla vysvětlena, musíme dát všechny peníze šéfovi. několikrát provedl převod na ukrajinskou kartu. ale také jsem viděl, že když dívky odešly, nedal jim peníze. Obávám se, že se mi to může stát, až budu chtít po 1 měsíci odejít a přestat v klubu působit. Řekněte mi prosím, je možné pro takového člověka najít spravedlnost? nedává nám všechny peníze na kartě, ale pouze částku, kterou považuje za nezbytnou.

Kleosa

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.1.2023

OBZP a daňové přiznání

Dobrý den,

vím, že variací tohoto dotazu jsou tu spousty, přesto mi to stále není úplně jasné, snad mi budete schopni poradit pro mě srozumitelněji.

Pokud jsem vedena jako OBZP, takže daňové přiznání podávat nebudu ( příjmy mám ovšem ze sexbyznysu), jakým způsobem by se vlastně finanční úřad (či jiné organizace) mohl o těchto příjmech dozvědět?
A dále, pokud by se o to nějakým způsobem zajímal, jak bych tyto příjmy zpětně doložila, když pochází z víceméně nelegální činnosti?

Moc díky za odpověď!

Ema

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

2.12.2022

Klient sundal kondom bez mého vědomi

Dobrý den. Mám dotaz ohledně následující situace:
Když mám v nočním klubu sex s klientem na pokoji za použití kondomu. Na sexu bez kondomu jsme se nedomluvili, ani se na něj neptal, žádné peníze navíc mi nedal. A on během chvíle, kdy nedávám pozor sundá bez mého vědomí a souhlasu kondom a má se mnou dále sex bez kondomu (až do chvíle kdy jsem si toho všimla) . Jedná se o nelegální jednání z jeho strany? Pokud znám klientovu identitu, dá se to nějak právně řešit aniž bych sebe sama nebo klub, kde jsem pracovala, dostala do právních problémů?
Přímo na pokoji jsem bohužel neměla odvahu to řešit a ani manažerce jsem o tom neřekla.
Děkuji, Ema

Ema

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

2.11.2022

Švýcarsko noční klub

Dobrý den,

pracuji v nočním klubu ve Švýcarsku . Jsem registrovaná ve Švýcarsku pro placení sociálního pojištění . 60% výdělku je pro mě a 40% odevzdávám majiteli klubu, práce je legální vždy na konci dne podepisuji fakturu.

Moje otázka zní, zda těch 60%, které vydělám musím v ČR ještě i danit, když jsem zaměstnaná v klubu jako zaměstnanec a je to přeci má výplata.

Vanesssa

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

13.10.2022

Hmotná nouze a Onlyfans či livechat

Dobrý den, pobírám hmotnou nouzi, jelikož momentálně nemůžu chodit na plný úvazek do práce. Jak všichni jistě tušíme z hmotné nouze jsem ráda,že zaplatím nájem, natož speciální dietu,kroužky,boty atd. Přivydělávám si prostitucí, jenže už si na to přijdu asi stará nebo spíše mně to přestalo bavit. Přemýšlela jsem o založení Onlyfans nebo práce na live chatu. Jelikož ani jeden z těchto přivýdělků není v ČR nijak uzákoněn tak netuším jak by to šlo s hmotnou nouzí dohromady jako přiznaný nebo nepřiznaný příjem. Dokážete mi s tímhle nějak poradit prosím? Opravdu si nedokážu představit se na tohle ptát sociální pracovnice.

Hanna

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.10.2022

TĚHOTENSTVÍ

Dobrý den, pracuji na privatu a s mým bývalým přítelem čekám miminko. Těhotenství je na počátku, měla jsem se k němu stěhovat, nicméně jsme se rozešli a tak vlastně bydlím na privátu.
Mohu jako těhotná pracovat a poskytovat erotické služby ?
Nechci udělat problémy sobě, ani majitelce privátu. Máme řádnou smlouvu o pronájmu pokoje, co si v pokoji dělám je moje věc ale jak je to v případě těhotenství ?
Mám za to, že v Německu je to zakázané... jistá si nejsem a pokud mi zodpovíte i toto, budu ráda.
Nikdo o tom ještě neví a vzhledem k tomu, že jsem baculka, tak to jestě není vidět a dlouho nebude... takže bych ráda do konce roku pracovala a po novém roce si seženu bydlení a seknu s prací, ale do té doby bych ráda služby poskytovala.

Díky za odpoved jak je to s legislativou v ČR a v zahraničí.

PS : kdyz k nam chodite na testy, proc zjistujete z krve zda jsme tehotne... Právě proto ? díky Lenka

Lenka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.10.2022

Prispevek na bydleni

Dobry den,

mam na Vas prosbu babicka bydli v byte, ktery je napsany na maminku. Bydli v nem sama, elektrina, plyn i vsechny poplatky jsou psany na babicku. Existuje moznost, jak by babicka mohla pozadat o prispevek na bydleni. Je nutna najemni smlouva i v tomto pripade? Jake je pripadne nejnizsi mozna castka najmu? Predem moc dekuji za odpoved.

Jana

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

31.8.2022

Kupliřství

Dobrý den, mám dotaz jak mám postupovat.
Jde o známý noční cigaret klub v Praze.

Dívky pracující v klubu
Získávají sice při příchodu od 19 hod. 300 Kč do 20 hodin pak 200 Kč. Pak už nedostanou nic za příchod. Za fotky na internetu pro klub dívka dostane 10 % s peněz s pokoje , ale polovinu peněz výdělku zůstává klubu.

Peníze příjmá od dívek manažerka a dívka jde na pokoj s hostem.

Dívka se zepta na volný pokoj pak si odvede hosta a vrací se zpět s penězi které předává manazerce ta peníze od dívek které přijme tak uělá zápis na jaký pokoj dívka šla a na jak dlouho a kolik peněz odevzdala.

Už když host přijde manažerka hosta informuje že dívky nabízí sex a oralní sex a m ochranou a masaž že to mají v ceně. Ostatní je na domluvě s dívkou.

Dále jde o to že klub dává pokuty za to když dívka nepřijde na směnu a to 3 000 Kč.
Dále divky pokutují když má ďívka mobil.kdyz jsou hosti , nesmí na place dívky jíst
nesmí si sundat boty mít kabelku na stole za vše dívkám dávají pokuty ...

Nehledě jednání personálu k dívkám je hrozný manažerka na dívky řve že si nebudou vybírat s kím půjdou na pokoj protože klub přichází o peníze...

Sice dívky podepisují smlouvu s klubem o tím že jsou tanečnice a stripterky ale i masérky na to aby mohli dělat masáže ale nemají žádný kurz ...

Je stoho něco proti zákoné ?

Vybírání pokut od manažerky od dívek nočního klubu?
Když manažerka hostování řekne že v čase co si zaplati klient s dívkou klubu má klient v ceně sex .
Za pokoj který si údajně dívka pronajme dá klubu půlku svého výdělku ale přitom tam provozuje sex který zprostředkuje klub s hostem ..

Pokud je něco s toho trestné jak dál postupovat ?
Moc děkuji s pozdravem Petra.


S peněz co dívky dostanou musí dát polovinu svého výdělku?

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

17.7.2022

Založení živnosti a dluh na zdravotním pojištění

Dobrý den, je možné založit si živnost i když dlužím na zdravotním pojištění? Děkuji

Michaela

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.7.2022

Týrání dítěte

Dobry večer chci se zeptat kde mohu zabránit týrání 10 měsíčního kojence matkou pod vlivem drog byla jsem na policii i na sociálce kde mi jen řeknou že o matce ví a že bohužel ji nemohou dítě vzít že neví kde je že nemá žádné stabilní bydleni přitom matka s miminkem které nemá co jíst a ani pořádně co na sebe a je opruzele protože nemá ani čistou plenku a nemá kde spát nemá ani kočár běhá sním venku celou noc a den bohužel nemohu být lhostejná a přihlížet týrání ale už nevím kam se obrátit o pomoc pro toho kojence děkuji za informaci Burešová

Elena

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.6.2022

Podnikání v sexbyznysu

Dobrý den, ráda bych si založila své erotické webové stránky, kde bych holčinam a podnikům umožnila se u mě na stránkách prezentovat.( Jako se třeba sex.cz) stránky mi bude tvořit jeden profesionál. Ale chtěla jsem se zeptat jak je to s případným výdělkem. Mám v plánu 1500 Kč na měsíc pro slečny a pro podniky 2000 měsíc. ( Třeba se to neosvědčil a vydělávat to nebude) pokud bych však na tom začla vydělávat bere se to jako podnikání nebo jako přivýdělek kde mohu u toho mít normální práci? ( Úplně naplno podnikat nechci, hledám si normální práci kde budu mít placeno sociální a zdravotní) a právě vůbec netuším jak to tady je zda se to musí danit, musím tuto činnost někam hlásit a tak? Nerada bych se dostala do problémů. Předem velmi děkuji za odpověď.

Nikdo

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.4.2022

Only fans a daně

Dobrý den, rada bych se zeptala, jelikož nevím, kde jinde dostat takové i formace... Založila jsem si only fans, čím ze mám platit nějaké daně, bohužel vůbec nevím jak daně funguhou, kde, kdy a jak je platit. Děkuji.

Anonym

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.2.2022

Rodičovský příspěvek - maximální měsíční výše

Dobrý den,

mám dotaz na maximální možný limit měsíční výše rodičovského příspěvku.

Žena je OSVČ a nemá nárok ani na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) ani na rodičovský příspěvek, neboť si neplatí nemocenské pojištění.

Já jsem byl do 30. 11. 2021 také OSVČ a neplatil jsem si nemocenské pojištění. Od 1. 12. 2021 jsem řádně zaměstnán a nemocenské pojištění za mě odvádí zaměstnavatel.

Během ledna 2022 se nám narodilo miminko. Zažádal jsem tedy ještě během ledna na PSSZ o stanovení denního vyměřovacího základu (DVZ) ovlivňující výši rodičovského příspěvku, přiložil jsem k žádosti "Přílohu k žádosti o dávku" vyplněnou od mého zaměstnavatele. Potvrzení mi ale odmítli na PSSZ vydat. Odůvodnili to tím, že jednak nejsem ke dni vzniku sociální události nemocensky pojištěn (což není pravda), a jednak, že mi potvrzení nemohou vydat, neboť nesplňuji tzv. specifickou podmínku pro přiznání PPM, a sice, že musím být v posledních dvou letech nemocensky pojištěn alespoň po dobu celkem 270 dní.

Podle mého názoru tato podmínka však platí pouze pro přiznání nároku na PPM. Ano, při stanovování DVZ pro účely rodičovského příspěvku se sice postupuje stejně jako při stanovování DVZ pro účely PPM, ale pouze se používá stejný algoritmus. Nikde v zákoně není napsáno, že aby mi mohli stanovit DVZ, musím splňovat specifickou podmínku pro PPM. A mně podle zákona o nemocenském pojištění ke dni vzniku sociální události přeci DVZ stanovit lze, neboť jsem již celý minulý měsíc před narozením dítěte byl nemocensky pojištěn.

Volal jsem na PSSZ, paní mi sdělila, že pokud s postupem nesouhlasím, mám si podat písemnou námitku. Poslal jsem tedy na PSSZ datovou zprávu nadepsanou jako "Námitka", kde jsem jim takto argumentoval. Nakonec jsem přidal prosbu, zda by mi objasnili, ze kterých zákonných ustanovení vycházeli při zamítnutí mé žádosti a sdělili mi, v čem je má argumentace chybná. Zatím však nepřišla žádná odpověď. Mezitím jsem zažádal o rodičovský příspěvek s měsíční výší 10.000,- Kč s tím, že pokud se situace změní a na PSSZ uspěji, po 3 měsících zažádám ÚP o změnu výše příspěvku.

Mohu, prosím, od někoho dostat zpětnou vazbu, zda je má argumentace správná a na stanovení DVZ mám nárok? Příp. o radu, jak situaci na PSSZ dál řešit a přinutit je k akci? Tím, že se totiž formálně nejedná o správní řízení, neplatí pro ně žádné lhůty a já ani nemám možnost se odvolat. Je možnost na ně podat např. stížnost? Případně kam?

Děkuji předem za jakoukoliv zpětnou vazbu!

Ondřej

Ondřej

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.1.2022

Příspěvek na bydlení

Dobrý večer,
Prosím o radu. Mamka bude teď koncem ledna rušit živnost na kterou pracovala od srpna roku 2020. Předminulý rok měla roční výdělek 300000,- loni cca 450000,-
Do toho bere invalidní důchod 1 stupně.Chtěl bych se zeptat na co všechno má nárok (podpora v nezaměstnanosti, příspěvek na bydlení)?
Na internetu jsme našli kalkulačky na výpočet podpory i příspěvku ale moc tomu nerozumíme, spíš vůbec. Ještě bych chtěl dodat že žije v pronajatém bytě v Praze kde platí nájem 8000,- + poplatky 1500,-
Děkuji za odpověď Franta

Franta

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.1.2022

Příspěvek na bydlení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mohu zažádat o příspěvek na bydlení v bytě ve kterém poskytuji sex. služby ?
Pokud správně chápu legislativu tak sexbyznys se nepovažuje za způsob obživy.

Renata

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.1.2022

Kuplirstvi

Kde nahlasit kuplire, drogoveho dealera, pokud nechci zverejnit sve jmeno a jit na policii?

Anna

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.12.2021

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, od 29.10.2021 mám uznanou podporu v nezaměstnanosti. Chtěla jsem se zeptat, zda mi teď v prosinci projdou peníze už za listopad. Děkuji Kate

Kate

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.11.2021

Onlyfans - o jaky jde obor podnikani?

Dobrý den, pokud mám příjem z předplatného na Onlyfans. O jaký obor a typ podnikání se jedná? V podstatě příjem nejde mě ale společnosti, která Onlyfans vlastní a já teprve potom dostanu 80% provizi. Mohlo by se tedy jednat o zprostředkování služby s plněním v jejich zemi?
Já společnosti v podstatě propaguji jejich stránku, kde se prodává moje předplatné (Ve skutečnosti jejich, protože peníze dostanou oni a já teprve potom provizi), takže by teoreticky mohlo jít o provizi ze zprostředkovávání prodeje předplatného pomocí mé propagace? Tudíž obor zprostředkování obchodu a služeb. A jedná se 100% o službu?

Lena

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.10.2021

Danění z příjmů na OnlyFans

Vážená poradno,
mám dotaz k příjmu fyzické osoby plynoucího z OnlyFans. Jako studentka bych si ráda založila účet na OnlyFans a po dobu jednoho měsíce tam figurovala jako tvůrce obsahu. Můj výdělek by byl jednoznačně pod 30.000. Kč, jsem jako studentka VŠ (bez dalšího příjmu) povinná tento příjem někde uvádět či danit? Účet bych po jednom měsíci deaktivovala.
V případě že bych se chtěla vrátit k Onlyfans v příštím kalendářním roce (opět na jeden měsíc, opět výdělek pod 30.000 Kč), bylo by to možné? Změnila by se situace nějak?
Předem děkuji za odpověď, Tania.

Tania

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

18.10.2021

Podnikání

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné začít podnikat v sex byznysu i když jsem v insolvenci?( Bylo mi povoleno oddlužení úpadkem) děkuji za odpověď.

Amlua

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

23.7.2021

Přivýdělek operátor chatu a přenesená daňová povinnost

Dobrý den. Přemýšlím, že bych si přivydělat max 6000 korun jako operátor chatu. Je to ale jako freelancer. Příjmy by byly že zahraničíz Amsterdamu a na účet. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Živnost si zakládat nechci. Jen mi bylo řečeno, že bych měla prenesenou daňovou povinnost. Jak to mám chápat? Že bych to musela přiznat v daňovém přiznání, i když by to byl přivýdělek jen do 6000 za rok? Nebo bych to nemusela řešit? Díky za odpověď.

Anet

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

30.6.2021

Dávky hmotné nouze

Dobrý den,

Jsem jednatelkou ve společnosti (s.r.o.), u které jsem nikdy nepobírala žádnou mzdu. Mám jen titul jednatele. Momentálně jsem doma s malým dítětem a podala jsem žádost o dávky hmotné nouze. Paní z oddělení hmotné nouze mi sdělila následující:

“Dobrý den,
Tomu rozumím, nicméně, nejde o firmu, jde o vaši živnost, to, že máte vy otevřenou živnost. Živnostenské oprávnění, které je potřeba pro dávky hmotné nouze buď pozastavit nebo ukončit.
Firma je věc druhá.”

Prosím Vás, chci se zeptat mám nárok na hmotné dávky ačkoliv z té firmy nemám ani korunu plat a můj manžel je taky momentálně nezaměstnaný? Zavřít tu firmu nepřipadá vůbec v úvaze, ačkoliv to stojí hodně peněz, času a úsilí … Ani jedno teď nemáme…

Děkuji Vám předem za odpověď a jsem s pozdravem,

Mgr. Nevena Staykova

Mgr. Nevena Staykova

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2021

Podvod

Dobrý deň, moja priateľka sa nedávno zaplietla do podvodou s mužmi ktorým naslubovala stretnutia atd atd... a vymámila od nich peniaze. U jedného z nich sa jednalo o docela vysokú čiastku (konkrétne 450 000), dotyčný samozrejme neskôr podal trestné oznámenie a začalo sa to riešiť.

Nakoniec sa zistilo že frajerka sa obohatila asi o 650 000. Všetky peniaze samozrejme povracala a dotyčným mužom sa úprimne ospravedlnila, každopádne ak je to už raz na polícii bude sa to riešiť.

Čo ma ale zaujíma je čo jej skutočne hrozí za trest. Tie jednotlivé menšie sumy sa taktiež pripočítavajú k celkovej škoda aj keď ostatný poškodený nepodali trestné oznámenia? To že peniaze vrátila a olutovala svoje konanie je predpokladám poľahčujúca okolnosť, má to nejaký významný vliv na výšku trestu ktorú jej môžu uložiť? Nikdy nebola trestaná, je to jej prvý prešlap a zaujímalo by ma či jej reálne hrozí vezenie.

Ďakujem

Peter K

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.6.2021

Onlyfans

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli byste mi mohli poradit ohledně danění příjmů ze stránky Onlyfans. Zatím teprve uvažuji o založení, reálně žádný příjem nemám, ale četla jsem spoustu článků většinou z USA, které říkaly, že je povinné platit z těchto příjmů daně. Stačí na konci roku příjem doložit a daně zaplatit, nebo je třeba si zakládat OSVČ? Popř. je třeba si OSVČ zakládat před prvním příjmem? Je zde nějaká výjimka (/sleva na dani nebo něco podobného) v případě, že jsem studentka?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den ????

Blondie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.4.2021

Vystěhování/alimenty

Dobrý den, již delší dobu, prakticky od mého mladí se potýkám s problémem, že moje rodina nemá vlastní bydlení. Otec je že zahraničí africké příslušnosti a neposílá žádné výživné, moje matka je samoživitelka a přistěhovala se k babičce, která nám měla dočasně poskytnout přístřeší, ale moje matka se rozhodla zůstat. Momentálně zde opakovaně vznikají konflikty kvůli banálním generačním názorům, které jsou někdy až patologicky morbidní. Rád bych se odstěhoval, ale i přestože pracuji celý víkend nejsem schopen bez žádných příspěvků, nebo dotací samostatně finančně zabezpečit sebe ani potencionální bydlení včetně studií, protože bydlení v Čr je opravdu finančně náročné a najít si zde zodpovědného spolubydlícího je ještě těžší, protože většina preferuje zůstat u rodičů do doby dostudování vysoké školy. 

Momentálně stále studuji a rád bych pokračoval na vysokou školu, již jsem dosáhl zletilosti. 

Děkuji Jan

Jan

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

31.3.2021

Zdvojí danění na livechatech

Dobrý den, mám dotaz také k danění na erotických chatech , ale trošku komplexnější a ve více bodech. Livechaty jedu několik let jako OSVČ na živnost - pod "internetove služby + ostatní služby osobního charakteru" , daně platím každý rok. Takže berňák se v tom nějak nešťárá - to je v pohodě ... Ale teď mi zamotalo hlavu dvojí zdanění, které jsem nikdy nijak neřešila... Po hledání odpovědi na internetu jsem spíš zmatená... U nějakýho chatu chtěli po mě vyplnit formuláč W-8BEN - coz chapu, že maj Ameriky, aby se dvojmo nedanilo ...
1, Když vyplním tento formulář W-8BEN - znamená to, že se to nedaní u nich a ja zde musim - nebo naopak si to tam zdaněj, mě už to pošlou okrouhané a ja v ČR daň neplatím už ?
2, Většinou dělám pro Němce, EU - staty mají smlouvu s ČR o dvojím zdanění a teď je otázka ta samá - Daněj to u nich a já jsem z toho venku , nebo platím zde ? Snad všechny chaty po mě chtějí vyplnit VAT number . Tak zda to ma vliv a jaky ve vysledku pro mě ) VAT je IČO nebo DIČ ... ? Ja jim píšu IČO, protože DIČ přidělené nemám - aspoň myslím - na daňovém píšu do teto kolonky rodné číslo. Pak jsem se setkala s " UST.-ID " to by mělo byt to samé asi ...
3, Jsem identifikovaná osoba nebo ne ? Mám příjmy ze zahraničí, to ano - ale v podstatě sedím ve své pracovničce v ČR a nepřekročím hranice... Místo svého podnikání mám na trvalé adrese a tím to končí. Styk se zahraničím je pouze v rámci internetového prostoru.
Děkuji za odpovědi, budu ráda, když mi poradíte, protože si jaksi s těmito tématy nedokáži sama poradit. A ze samostudia na internetu mám z toho pokaždé jiný názor :D S pozdravem . S

S

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

30.3.2021

Live chat

Dobry den, chcem sa opytat co vsetko potrebujem aby som mohla zacat pracovat na live chate? Som povodne zo slovenska a nemam tu trvaly ani prechodny pobyt. Budem potrebovat zivnostnensky list na pracu na live chate ? Ak ano viem si ho zariadit v cesku aj ked tu nemam prechodny pobyt? Dakujem za odpoved

S

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.3.2021

Live chat - zdanění

Dobrý den,

chci se zeptat, co vše musím udělat, když chci streamovat na live chatu. Musím po vyplacení výdělek zdanit? A hlavně, musím být vedená jako např. OSVČ i přesto, že mám zaměstnání, nebo stačí jen 1x za rok podat daňové přiznání? Uvádí se v něm také konkrétní náplň práce?

Děkuji za odpověď.

Mon

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

10.2.2021

Odvod daní za erotické služby

Dobrý deň,
nedávno som začala na internete predávať svoje erotické fotografie a videá a chcela by som vedieť či je nutné odvádzať z tohto druhu danne a poprípade akým spôsobom a kedy je nutné odvádzať dane z tohto druhu príjmu. Je nutné ku každému predaji vystavovať nejakú faktúru alebo to na konci roka iba sčítám a nejakú časť z toho zaplatím štátu?

Ďakujem za odpoveď
Petra

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.1.2021

OSVČ a přivýdělek na erotické chatu

Dobrý den, jsem OSVČ ve financích a bohužel nyní se mi moc dobře nevede. Dostávám provize a ty potom budu řešit rozpočtem. Jsem OSVČ teprve 4 měsíc takže daňové přiznání pro mě bude teď poprvé. Chci si začít vydělávat na erotickém chatu, dostala mne k tomu kamarádka, peníze chodí každý týden ze zahraničního účtu. Zajímá mě zdali to musím taky uvést do daňového přiznání. V případě kdy bych odešla od svého původního předmětu podnikání, je nějaká úprava když vím, že na tom erotickém chatu si víc jak 25 tisíc měsíčně nevydělám ? Kdybych z těchto peněz měla platit ještě odvody zůstalo by mi cca 14 tisíc a to je moc málo. :( Já vůbec nevím jak teď postupovat co by bylo pro mě nejlepší v případě že bych chtěla vydělávat pouze erotickým chatem, jaký musím udělat kroky? Abych byla právně v pohodě ? Děkuji za odpověď.

Ane

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.1.2021

Pracovnice OSPOD

Dobrý den, obracím se na Vás se žádostí o radu, můj švagr má v péči svou dceru 7let, bydlí s ní u rodičů a dcera se má 2krát týdně stýkat se svou matkou,pro posledním styku si matka dceru vyzvedla v úplně jiný čas než měla,i přesto otec dceru předal, dopadlo to tak, že dítě přivedl matčin manžel po dvou hodinách, že matka je tká opilá že není schopna chodit,toto se nestalo poprvé,otec dítěte se snažil několikrát kontaktovat osobně soc.pracovnici, která má případ na starost,matka pije neustále už několik let,na dceru to nemá vůbec dobrý vliv po celou tuto dobu, nyní už je ale starší a tím vše vnímá úplně jinak,byli u nás a tak jsem si dítě vzala a ptala se co maminka, nyní mi ale řekla,že už k ní nechce chodit,že hodně pije víno a nadává sprostě,ty výrazy zde ani nebudu psát,ale je to něco hrozného,je mi z toho doopravdy špatně,co mne ale zaráží je přístup OSPODu, nedělají při návštěvě mého švagra vůbec nic, řeknou že s tím nic dělat ani nemohou a už vůbec o tom neudělají zápis,jak to mají v popisu práce, švagr tam měl sebou dokonce i dceru,tu si vyslechli,ale tím to skončilo, můžete mi prosím,nějak poradit,co máme dělat a na koho se obrátit?Moc Vám děkuji Ina

Ina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

18.11.2020

Live chat a daňové přiznání

Dobrý den, jsem 18 létá studentka, a začala jsem si vydělávat občas přes live chat, musím odvádět z výdělku daně?
Děkuji.

Eva

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.11.2020

Hledam zprostředkovatele přivydělat si ve volnem čase verotice

Budu se snažit abych splnil vsena vaše erotika přani
Jsem bi pro ženy páry,

Míša

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

8.11.2020

Podezření z kuplířství

Dobrý den, mám dotaz, jak se zachovat v případě, že se mi nelíbí, jak operátorka privátu vykořisťuje slečny, které u ní pracují. Mám podezření, že se jedná o kupliřství a nátlak, avšak operátorka slečnám natolik vymyla hlavu a donutila je podepsat nejakou smlouvu, že si to samy neuvědomují. Dalším problémem je, že za současného stavu by jim výpadek příjmu způsobil velké obtíže. Vysvětlit cokoliv je problém, neboť tam je jazyková bariéra, čehož operátorka pravděpodobně využívá. Máte nějakou radu, jak se v tomto případě dál zachovat?

Bmx

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

28.10.2020

Zákaz vycházení

Dobry den mohu se zeptat pokud je zákaz vycházení až na výjimku lidi co prscuji v noci mužu jezdit escort v noci ?

Slečna

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.10.2020

Ošetrovné

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné získat nějakou formu podpory(ošetrovné) pokud má dítě (13 let) nastavenou individuální výuku formou dohledu a případné pomoci při výuce?
Ve škole toto bylo řešeno asistentkou, ale jelikož oba rodiče chodíme do práce a vracíme se převážně večer, není tento dohled v podstatě možný.
Předem děkuji za odpověď

Alena

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.10.2020

Rodičovský příspěvek

Dobrý den, aktuálně pobiram rodicovsky příspěvek na dceru, v dubnu se nám má, ale narodit druhé dítě, takže si aktuální RD budu muset navýšit a vybrat dřív, v zaměstnání mám smlouvu na neurčito tudíž jsem vyčetla, že byhh měla mít opět nárok na mateřskou dovolenou kterou bych mohla nastoupit 1 nebo 15 března... Aktuální RD mi chodí vždy 15 den v měsíci... Nejsem si ale jistá zda ho mám tedy pobírat do února a tím že poslední dávka za únor by tedy přišla v březnu kdy už ale také nastoupim na mateřskou nebo pouze do ledna takže by mi poslední dávka přišla v únoru. Děkuji za odpověď

Martina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

13.9.2020

Prace

Dobrý den.Nevím Jak začít , přivydělávám si v nočním podniku a potřebovala bych poradit .Chtěla bych v tom pracovat legálně.Mohla dych vas poprosit o radu.Moc děkuji.Marcela.

Marcela

Pokračování dotazu a jeho odpovědi