Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

23.7.2021

Přivýdělek operátor chatu a přenesená daňová povinnost

Dobrý den. Přemýšlím, že bych si přivydělat max 6000 korun jako operátor chatu. Je to ale jako freelancer. Příjmy by byly že zahraničíz Amsterdamu a na účet. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Živnost si zakládat nechci. Jen mi bylo řečeno, že bych měla prenesenou daňovou povinnost. Jak to mám chápat? Že bych to musela přiznat v daňovém přiznání, i když by to byl přivýdělek jen do 6000 za rok? Nebo bych to nemusela řešit? Díky za odpověď.

Anet

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

30.6.2021

Dávky hmotné nouze

Dobrý den,

Jsem jednatelkou ve společnosti (s.r.o.), u které jsem nikdy nepobírala žádnou mzdu. Mám jen titul jednatele. Momentálně jsem doma s malým dítětem a podala jsem žádost o dávky hmotné nouze. Paní z oddělení hmotné nouze mi sdělila následující:

“Dobrý den,
Tomu rozumím, nicméně, nejde o firmu, jde o vaši živnost, to, že máte vy otevřenou živnost. Živnostenské oprávnění, které je potřeba pro dávky hmotné nouze buď pozastavit nebo ukončit.
Firma je věc druhá.”

Prosím Vás, chci se zeptat mám nárok na hmotné dávky ačkoliv z té firmy nemám ani korunu plat a můj manžel je taky momentálně nezaměstnaný? Zavřít tu firmu nepřipadá vůbec v úvaze, ačkoliv to stojí hodně peněz, času a úsilí … Ani jedno teď nemáme…

Děkuji Vám předem za odpověď a jsem s pozdravem,

Mgr. Nevena Staykova

Mgr. Nevena Staykova

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2021

Podvod

Dobrý deň, moja priateľka sa nedávno zaplietla do podvodou s mužmi ktorým naslubovala stretnutia atd atd... a vymámila od nich peniaze. U jedného z nich sa jednalo o docela vysokú čiastku (konkrétne 450 000), dotyčný samozrejme neskôr podal trestné oznámenie a začalo sa to riešiť.

Nakoniec sa zistilo že frajerka sa obohatila asi o 650 000. Všetky peniaze samozrejme povracala a dotyčným mužom sa úprimne ospravedlnila, každopádne ak je to už raz na polícii bude sa to riešiť.

Čo ma ale zaujíma je čo jej skutočne hrozí za trest. Tie jednotlivé menšie sumy sa taktiež pripočítavajú k celkovej škoda aj keď ostatný poškodený nepodali trestné oznámenia? To že peniaze vrátila a olutovala svoje konanie je predpokladám poľahčujúca okolnosť, má to nejaký významný vliv na výšku trestu ktorú jej môžu uložiť? Nikdy nebola trestaná, je to jej prvý prešlap a zaujímalo by ma či jej reálne hrozí vezenie.

Ďakujem

Peter K

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.6.2021

Onlyfans

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli byste mi mohli poradit ohledně danění příjmů ze stránky Onlyfans. Zatím teprve uvažuji o založení, reálně žádný příjem nemám, ale četla jsem spoustu článků většinou z USA, které říkaly, že je povinné platit z těchto příjmů daně. Stačí na konci roku příjem doložit a daně zaplatit, nebo je třeba si zakládat OSVČ? Popř. je třeba si OSVČ zakládat před prvním příjmem? Je zde nějaká výjimka (/sleva na dani nebo něco podobného) v případě, že jsem studentka?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den ????

Blondie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.4.2021

Vystěhování/alimenty

Dobrý den, již delší dobu, prakticky od mého mladí se potýkám s problémem, že moje rodina nemá vlastní bydlení. Otec je že zahraničí africké příslušnosti a neposílá žádné výživné, moje matka je samoživitelka a přistěhovala se k babičce, která nám měla dočasně poskytnout přístřeší, ale moje matka se rozhodla zůstat. Momentálně zde opakovaně vznikají konflikty kvůli banálním generačním názorům, které jsou někdy až patologicky morbidní. Rád bych se odstěhoval, ale i přestože pracuji celý víkend nejsem schopen bez žádných příspěvků, nebo dotací samostatně finančně zabezpečit sebe ani potencionální bydlení včetně studií, protože bydlení v Čr je opravdu finančně náročné a najít si zde zodpovědného spolubydlícího je ještě těžší, protože většina preferuje zůstat u rodičů do doby dostudování vysoké školy. 

Momentálně stále studuji a rád bych pokračoval na vysokou školu, již jsem dosáhl zletilosti. 

Děkuji Jan

Jan

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

31.3.2021

Zdvojí danění na livechatech

Dobrý den, mám dotaz také k danění na erotických chatech , ale trošku komplexnější a ve více bodech. Livechaty jedu několik let jako OSVČ na živnost - pod "internetove služby + ostatní služby osobního charakteru" , daně platím každý rok. Takže berňák se v tom nějak nešťárá - to je v pohodě ... Ale teď mi zamotalo hlavu dvojí zdanění, které jsem nikdy nijak neřešila... Po hledání odpovědi na internetu jsem spíš zmatená... U nějakýho chatu chtěli po mě vyplnit formuláč W-8BEN - coz chapu, že maj Ameriky, aby se dvojmo nedanilo ...
1, Když vyplním tento formulář W-8BEN - znamená to, že se to nedaní u nich a ja zde musim - nebo naopak si to tam zdaněj, mě už to pošlou okrouhané a ja v ČR daň neplatím už ?
2, Většinou dělám pro Němce, EU - staty mají smlouvu s ČR o dvojím zdanění a teď je otázka ta samá - Daněj to u nich a já jsem z toho venku , nebo platím zde ? Snad všechny chaty po mě chtějí vyplnit VAT number . Tak zda to ma vliv a jaky ve vysledku pro mě ) VAT je IČO nebo DIČ ... ? Ja jim píšu IČO, protože DIČ přidělené nemám - aspoň myslím - na daňovém píšu do teto kolonky rodné číslo. Pak jsem se setkala s " UST.-ID " to by mělo byt to samé asi ...
3, Jsem identifikovaná osoba nebo ne ? Mám příjmy ze zahraničí, to ano - ale v podstatě sedím ve své pracovničce v ČR a nepřekročím hranice... Místo svého podnikání mám na trvalé adrese a tím to končí. Styk se zahraničím je pouze v rámci internetového prostoru.
Děkuji za odpovědi, budu ráda, když mi poradíte, protože si jaksi s těmito tématy nedokáži sama poradit. A ze samostudia na internetu mám z toho pokaždé jiný názor :D S pozdravem . S

S

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

30.3.2021

Live chat

Dobry den, chcem sa opytat co vsetko potrebujem aby som mohla zacat pracovat na live chate? Som povodne zo slovenska a nemam tu trvaly ani prechodny pobyt. Budem potrebovat zivnostnensky list na pracu na live chate ? Ak ano viem si ho zariadit v cesku aj ked tu nemam prechodny pobyt? Dakujem za odpoved

S

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.3.2021

Live chat - zdanění

Dobrý den,

chci se zeptat, co vše musím udělat, když chci streamovat na live chatu. Musím po vyplacení výdělek zdanit? A hlavně, musím být vedená jako např. OSVČ i přesto, že mám zaměstnání, nebo stačí jen 1x za rok podat daňové přiznání? Uvádí se v něm také konkrétní náplň práce?

Děkuji za odpověď.

Mon

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

10.2.2021

Odvod daní za erotické služby

Dobrý deň,
nedávno som začala na internete predávať svoje erotické fotografie a videá a chcela by som vedieť či je nutné odvádzať z tohto druhu danne a poprípade akým spôsobom a kedy je nutné odvádzať dane z tohto druhu príjmu. Je nutné ku každému predaji vystavovať nejakú faktúru alebo to na konci roka iba sčítám a nejakú časť z toho zaplatím štátu?

Ďakujem za odpoveď
Petra

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.1.2021

OSVČ a přivýdělek na erotické chatu

Dobrý den, jsem OSVČ ve financích a bohužel nyní se mi moc dobře nevede. Dostávám provize a ty potom budu řešit rozpočtem. Jsem OSVČ teprve 4 měsíc takže daňové přiznání pro mě bude teď poprvé. Chci si začít vydělávat na erotickém chatu, dostala mne k tomu kamarádka, peníze chodí každý týden ze zahraničního účtu. Zajímá mě zdali to musím taky uvést do daňového přiznání. V případě kdy bych odešla od svého původního předmětu podnikání, je nějaká úprava když vím, že na tom erotickém chatu si víc jak 25 tisíc měsíčně nevydělám ? Kdybych z těchto peněz měla platit ještě odvody zůstalo by mi cca 14 tisíc a to je moc málo. :( Já vůbec nevím jak teď postupovat co by bylo pro mě nejlepší v případě že bych chtěla vydělávat pouze erotickým chatem, jaký musím udělat kroky? Abych byla právně v pohodě ? Děkuji za odpověď.

Ane

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.1.2021

Pracovnice OSPOD

Dobrý den, obracím se na Vás se žádostí o radu, můj švagr má v péči svou dceru 7let, bydlí s ní u rodičů a dcera se má 2krát týdně stýkat se svou matkou,pro posledním styku si matka dceru vyzvedla v úplně jiný čas než měla,i přesto otec dceru předal, dopadlo to tak, že dítě přivedl matčin manžel po dvou hodinách, že matka je tká opilá že není schopna chodit,toto se nestalo poprvé,otec dítěte se snažil několikrát kontaktovat osobně soc.pracovnici, která má případ na starost,matka pije neustále už několik let,na dceru to nemá vůbec dobrý vliv po celou tuto dobu, nyní už je ale starší a tím vše vnímá úplně jinak,byli u nás a tak jsem si dítě vzala a ptala se co maminka, nyní mi ale řekla,že už k ní nechce chodit,že hodně pije víno a nadává sprostě,ty výrazy zde ani nebudu psát,ale je to něco hrozného,je mi z toho doopravdy špatně,co mne ale zaráží je přístup OSPODu, nedělají při návštěvě mého švagra vůbec nic, řeknou že s tím nic dělat ani nemohou a už vůbec o tom neudělají zápis,jak to mají v popisu práce, švagr tam měl sebou dokonce i dceru,tu si vyslechli,ale tím to skončilo, můžete mi prosím,nějak poradit,co máme dělat a na koho se obrátit?Moc Vám děkuji Ina

Ina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

18.11.2020

Live chat a daňové přiznání

Dobrý den, jsem 18 létá studentka, a začala jsem si vydělávat občas přes live chat, musím odvádět z výdělku daně?
Děkuji.

Eva

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.11.2020

Hledam zprostředkovatele přivydělat si ve volnem čase verotice

Budu se snažit abych splnil vsena vaše erotika přani
Jsem bi pro ženy páry,

Míša

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

8.11.2020

Podezření z kuplířství

Dobrý den, mám dotaz, jak se zachovat v případě, že se mi nelíbí, jak operátorka privátu vykořisťuje slečny, které u ní pracují. Mám podezření, že se jedná o kupliřství a nátlak, avšak operátorka slečnám natolik vymyla hlavu a donutila je podepsat nejakou smlouvu, že si to samy neuvědomují. Dalším problémem je, že za současného stavu by jim výpadek příjmu způsobil velké obtíže. Vysvětlit cokoliv je problém, neboť tam je jazyková bariéra, čehož operátorka pravděpodobně využívá. Máte nějakou radu, jak se v tomto případě dál zachovat?

Bmx

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

28.10.2020

Zákaz vycházení

Dobry den mohu se zeptat pokud je zákaz vycházení až na výjimku lidi co prscuji v noci mužu jezdit escort v noci ?

Slečna

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.10.2020

Ošetrovné

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné získat nějakou formu podpory(ošetrovné) pokud má dítě (13 let) nastavenou individuální výuku formou dohledu a případné pomoci při výuce?
Ve škole toto bylo řešeno asistentkou, ale jelikož oba rodiče chodíme do práce a vracíme se převážně večer, není tento dohled v podstatě možný.
Předem děkuji za odpověď

Alena

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.10.2020

Rodičovský příspěvek

Dobrý den, aktuálně pobiram rodicovsky příspěvek na dceru, v dubnu se nám má, ale narodit druhé dítě, takže si aktuální RD budu muset navýšit a vybrat dřív, v zaměstnání mám smlouvu na neurčito tudíž jsem vyčetla, že byhh měla mít opět nárok na mateřskou dovolenou kterou bych mohla nastoupit 1 nebo 15 března... Aktuální RD mi chodí vždy 15 den v měsíci... Nejsem si ale jistá zda ho mám tedy pobírat do února a tím že poslední dávka za únor by tedy přišla v březnu kdy už ale také nastoupim na mateřskou nebo pouze do ledna takže by mi poslední dávka přišla v únoru. Děkuji za odpověď

Martina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

13.9.2020

Prace

Dobrý den.Nevím Jak začít , přivydělávám si v nočním podniku a potřebovala bych poradit .Chtěla bych v tom pracovat legálně.Mohla dych vas poprosit o radu.Moc děkuji.Marcela.

Marcela

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

8.9.2020

Zdanění livechatu

Dobrý den,

už pátým rokem podnikám v ČR - provozuji eshop. Obrat se držel pod hranicí 1 milionu, takže nejsem plátcem DPH. Poslední rok jsem si s partnerem začala přivydělat na zahraničním livechatu. Eshopu se tolik nedaří, naproti tomu z livechatu máme slušný příjem. Výplaty nám chodí v eurech a dolarech. Obávám se, že součtem všech příjmů (eshop, livechat) přesáhnu obrat 1 milion. Musím se registrovat jako platce DPH? Jak bude vypadat daňové přiznání?
Veškerý příjem, který ze zahraničí máme se zdá být již zdaněn v dané zemi (DPH).
Konkrétněji se jedná o Chaturbate (Amerika) a Onlyfans (Evropa).

Chci vše dělat správně a mít klidné spaní :)
Mockrát Vám děkuji za odpověď

Jana

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

10.8.2020

Podpora v nezamestanosti

Dobry den, chtel bych se zeptat zda si mohu doplatit 1,5mesice duchodoveho pojisteni, abych mohl ziskat podporu v nezamestnanosti. Odpracovano mam bohuzel jen 11 mesicu. Dekuji za odpoved

Plonkar

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

5.8.2020

Rodičovský příspěvek

Kdy si mám požádat o rodičovský příspěvek na dceru která se narodila 31.3.2020
Abychom nezůstala bez příjmu děkuji

Martina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.7.2020

Právní pomoci

Je prostituce trestný čin?

Drussila

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

27.6.2020

Bývaly partner

dobrý den, bývalému partnerovi, se kterým mám dite vadí, ze dělám tantricke masáže. Píše mi, že matka jeho dítěte je “žumpa a děla prostitutku”, i když to vůbec není pravda. Napsal mi, ze osloví kompetentní úřady a ze mi dite vezme. Taky se mi nelíbí, ze se mnou jedna tímhle způsobem. O dite se vzorně starám, ve škole má výborný prospěch. Je tohle důvod pro odebrání dítěte? Muzu se nějak bránit?

Eva

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.6.2020

Placený sex

A jak se bere to jak na seznamce amatéři.com si žena řekne za sex o peníze

komil

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

29.4.2020

Vystěhování domu

Dobrý den obracím se na vás mám problém s matkou, mám omezení k právním úkonům již devátý rok neprávem kuli sousedům matka byla dnes na úřadě Kolíně a mám být venku barák mám jako dar bere si ho zpět prosím potřebuji nutně byt mám invalidní důchod 3 stupně přece nebude ze mě bezdomovec potřebuji nutně vaši pomoc spozdravem David musil Kolín prosím odepište mi děkuji vám moc.

David

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

17.4.2020

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně věci nároku na dávky v nezaměstnanosti. Jsem po několika operací skoro už dva roky na nemocenské a začátkem května ji budu ukončovat. Podle podmínek musí člověk od data podání žádosti o dávky v nezaměstnanosti splnit dvanácti měsíční důchodové pojištění v období dvou let. Počítá se do toho i doba kdy uchazeč byl v neschopnosti ale přitom stále ještě zaměstnán? Zaměstnán jsem byl od 1.3.2018 a smlouva na dobu určitou mi skončila 31.8.2019. A ještě by mě zajímalo když nemohu doložit průměrný měsíční příjem tak podle čeho by se eventuálně rozhodovalo o výši podpory? Děkuji

Martin

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.4.2020

příspěvek na bydlení

Dobrý den, pobírám příspěvek na bydlení. Poslední čtvrtletí minulého roku jsem nežádala, i když jsem splnila na příspěvek nárok, protože jsem nebyla to schopna ze zdravotních důvodů. Je možné žádat dodatečně za říjen až prosinec 2019? M.K
imsta@seznam.cz

paní

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

18.3.2020

Podpora v nezam

Dobry den, cca 20 mesicu jsem byla osvč, platila si vse v poradky. Ted 14 dni pracuji jako zameztnanec na smliuvu a hrozi mi vypoved. Podle ceho se mi prosim bude vypocitavat podpora v nezamestnanosti? Z aktualniho prijmu jako zamestnanec nebo se do toho pocita nejak pomerove i osvc? Dekuji

Prokop76

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

2.1.2020

IČO nebo OBZP

Dobrý den, poradno. Podnikám už několik let, obor nesouvisí s erotikou... a do toho poskytuji erotické služby spolu se svou kamarádkou u mě doma. Kšeftů v podnikání ubylo natolik, že je pro mě neakceptovatelné nadále držet živnost. Tudíž chci ukončit IČO a přejít na OBZP ( +5měsíců na UP) . Můj dotaz je spíš takový, že když jako majitelka soukromého bytu provozuji erotické služby a zároveň budu jako osoba bez zdanitelných příjmů... aby nenastal někde problem ? Nevim kde, proto se chci informovat u Vas. Hypotéku na byt jsem splatila už před rokem, takže se o mě banka zajímat nemusí, nikde žádné dluhy, karty, kontokorenty, nic takového nemám. Své příjmy jsem poctivě danila každý rok, ale podporovat Babiše prostě už nebudu. EET kasu vést prostě nemůžu... jak to vidíte prosím s tím OBZP ? Má to řešení a nebo je zde pak nějaké riziko postihu a jaké ? PS - co se týče kamarádky, tak ta je OBZP, a obcas proste ke me prijede.... si vydelat na trojkach a svych stalacich. Nevedeme zadny velky bordel :D Děkuji za odpoved, Olina

Olina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

12.12.2019

podpora v nezaměstnanosti

kdo vyplácí podporu v nezaměstnanosti

pavel m

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

2.12.2019

Exekuce

Bydlí u mě paní má nájemní smlouvu kde je uvedeno že ji nic nepatří, přišel ke mě vyjonavatele soudního exekutora a chce mi zabavit věci a říká že všechny nákupy musím doložit na své jméno. Má na toto právo, navíc mi vyhrožuje policii. Ani mi neukázal eozhodniti od soudu, jen papír se jménem paní s hlavičkou exekutora.

Josef

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.11.2019

Pracovní povolení - práce v zahraničí

Dobrý den, rada bych začala s prací v sexbyznysu v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku (privát, escort). V česku si tuto práci nedovolím dělat.. nechci aby to někdo věděl. V odpovědích na inzeráty mi bylo vždy napsáno, že za mě vyřídí pracovní povolení a že potřebují znát mé jméno, datum narození apod.
Zajímá mě jak je to s placením daní a co pro me přesně znamená pracovní povolení, jestli se už o nic nemusím starat ?
Také se mi moc nelíbí, že dám nejakym cizim lidem svoje udaje...můžou to pak zneužít proti me?
Budu moc ráda za upřesnění, děkuji :)

Karolina

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

31.8.2019

Vydírání a vyhrožování

Dobrý den,
mám problém s bývalým manželem, který bohužel ví o mé profesi, ke které jsem se musela vrátit, protože během manželství nadělal dluhy skoro 500 000, které bohužel musím zaplatit.
Jde o to, že s jiným partnerem mám syna ve střídavé péči a vždy jeden týden v měsíci, podotýkám, když je u táty, takže se ho to nijak nedotýká, provozuji tuto činnost doma. Ale nijak ve velkém, za den maximálně 5 mužů a beru jen ty slušné a v pohodě, takže ani v domě si nikdo ničeho nevšiml.
Bohužel bývalý manžel mi v poslední době neustále posílá výhrůžky, že vše řekne v domě, ve škole mého syna i mému synovi, že v baráku vylepí plakáty s mou inzercí a mým osobním telefonem atd.
Mám vůbec nějakou šanci, bránit se legální cestou? Pokud půjdu na policii, mají povinnost mi nějak pomoct, nebo mi jen řeknou, tak to nedělejte, nebo hůř, budou stíhat mě?
Moc děkuji za brzkou odpověď
Dominika

Dominika

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

29.7.2019

Rodičovský příspěvek

Dobrý den. Může se čerpat rodičovský příspěvek třeba od dvou let dítěte? Manželka cizinka a neměla nárok na mateřskou a jinou sociální podporu. Nebyla zde zaměstnaná. Můžu požádat jako otec na sebe o příspěvek ale nevím jestli není pozdě. Děkuji za informaci.

I

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

27.5.2019

péče o děti + testy

Dobrý den,

bývalý muž má v péči děti a já je mívám každých čtrnáct dnů na víkend. S exmanželem mám i nadále spory o děti. Pokud by se dozvěděl, že si přivydělávám prostitucí a podal návrh, aby mi odebrali rodičovská práva k dětem a zamezení styku s dětmi, má šanci na úspěch? Klienty si do bytu, kde bydlím a kde bývají i děti nevodím a služby poskytují pouze v době, kdy děti nemám.
Druhý dotaz se týká celkové zdravotní prohlídky, pokud mám pojišťovnu, s níž nemáte smlouvu - kolik taková celková prohlídka stojí? Chtěla bych chodit pravidelně každý tři měsíce. Děkuji Marika

Marika

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

23.5.2019

Interrupce v ČR cizinka

Dobrý den, prosila bych o radu, jelikož se v místní legislativě nevyznám. Jsem Ukrajinka s dlouhodobým pracovním pobytem na území Polska. Bohužel jsem se na vyšetření krve dozvěděla, že jsem ve třetím týdnu těhotenství. Mám 47 let, již dvě děti a nemohu si dovolit další dítě. Bohužel na území Polska je provedení interrupce nemožné. Proto mám dotaz, zda je pro mne na území české republiky provedení interrupce možné, případně co musím za doklady v nemocnici doložit.
Děkuji za odpověď Olena

OlenaB

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

16.3.2019

Práce na livechatu

Dobrý den,

jsem zaměstnaná a přivydělávám si na livechatu. Chci zaměstnání ukončit a dělat nějaký čas pouze live chat. Četla jsem u Vás v odpovědích na dotazy, že je možné tuto činnost provozovat jako uměleckou, tudíž bych si nemusela zakládat živnost. Mám tedy dotaz jakým způsobem bych doložila, že provozuji uměleckou činnost a jakým úřadům bych to popřípadě musela doložit? Nebo jak by to v tomto případě probíhalo včetně podávání daňového přiznání a odvodu daně?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S přáním hezkého dne,
Lucie

Lucie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.3.2019

Legislativa night clubu

Zajímalo by mě na jakým legislativním principu fungují night cluby a priváty. Nechápu jak např. night cluby dokážou fungovat, když je v ČR kuplířství trestné. I kdyby se majitel night clubu vymlouval, že jen pronajímá pokoje slecnam, tak snad i pronájem za cílem poskytování sexuálních služeb je trestne ne?

Šárka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.2.2019

jak beztresně otevřít privát

Chtěli bychom otevřít SB a chceme to napasovat na nějakou službu, tak abychom se pohybovali v mantinelech zákona. Je to možné?

Vlk

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

8.12.2018

Promlčecí lhůta exekučního titulu

Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Od jakého data běží desetiletá promlčecí lhůta exekučního titulu. Je to od nabytí právní moci rozsudku Vrchního soudu, jako soudu odvolacího a nebo až po rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR v rámci využití mimořádného opravného prostředku, dovolání.
Děkuji a jsem s pozdravem Tomáš

Tomáš

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

25.8.2018

Dane zivnost

Dobry den,potrebovala bych poradit v oblasti OSVC? Jak si zalozit zivnost,co uvadet do skatulky co delam?:) dekuji,a jeste by mne zajimalo zda mate nejake centra,kde se nabizi psychologicka pomoc? Nebo mam zajit k obvodnimu a vypsat si zadanku? Dekuji:)

Samantha

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.8.2018

Vyhrožování po orálním sexu

Pěkný den,

nerada se k tomuto přiznávám, ale nechala jsem se jedním mužem na seznamce zlákat k placenému orálnímu sexu. Byla jsem hloupá a naivní, ale dotyčný člověk mi nabídl 4500€ a já byla zaslepená vidinou peněz. Nikdy jsem nic takového neudělala, jenom mě v tu chvíli zaskočila hamižnost.
Dotyčný mi údajně poslal 249.000,-Kč, poslal mi "potvrzení" z banky, kde není vidět ani jeho jméno, ani jakýkoli jiný údaj, jen mé a mé číslo účtu. Byl to Slovák, který posílal peníze z Kanadské soukromé banky. Po tom, co se odehrálo to, co mělo mi druhý den psal, že musím zaplatit daň 13.000,-Kč, protože se jedná o velikou částku. Odmítla jsem.
Nyní mi vyhrožuje, že mě udá na kriminálku a finanční správu, protože on o peníze přijde a bude platit 90.000€ pokutu. Že už takhle čtyři soudy vyhrál. Provozování sexuálních služeb za peníze je trestné, zároveň je to maření daňové povinnosti..
Nevím, co mám teď dělat, zda-li je to vůbec reálné.

Děkuji za odpověď.

Breuše

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

19.7.2018

Vyřazení z evidence ÚP - výplata podpory

Přeji krásný den, Mám dotaz : 13.6. jsem měla domluvenou schůzku s pracovníci úřadu práce, bohužel jsem měla střevní chřipku, což jsem řádně a včas nahlásila. Bylo mi nakázáno zajít okamžitě k lékaři pro potvrzení, to jsem tedy dostala a jela s ním na úp tam mi paní suše oznámila, že to mohu donést až následující den po ukončení „neschopenky“, to jsem, ale měla velmi důležitý pracovní pohovor+ druhé kolo výběrového řízení které trvalo přes 4h. Nestihla jsem se tedy dostavit. Když jsem šla na ÚP další den řekli mi že budu vyřazena z evidence a poslali mě domů. Čekám tedy na dopis který by mi měl od nich údajně přijít. Každopádně můj dotaz zní : dostanu podporu v nezaměstnanosti za měsíc červen, když jsem se v daném měsíci nedostavila na plánovanou schůzku a omluva nebyla přijata? Nebo mi za ten měsíc už nic nedají? Mnohokrát děkuji za odpověď. Hezký den

MarketKlim

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2018

Musím mít živnostenské oprávnění?

Dobrý den, přemýšlím o tom, že bych si začala přivýdělávat livechat službami a prodejem erotických videí. Když jsem si na internetu hledala informace o tom jestli tyto činnosti můžu provozovat i bez živnosti, našla jsem hodně protichůdných informací. Některé zdroje tvrdí že to je možné, nebo dokonce nutné, jiné tvrdí že ne. Radši bych se zřizování živnosti vyhla protože je mi nepříjemné že by moje jméno, adresa a jiné informace byly v živnostenském rejstříku volně dostupné. Chci se tedy zeptat jestli by bylo možné si takto vydělávat i bez živnosti a pokud ne jestli je možnost nějak chránit své osobní informace.

X

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2018

Ošetřovné při HPP a DPP

Dobrý den.
Nedávno jsem si ke svému hlavnímu pracovnímu poměru našla ještě brigádu - práci na DPP. Chodím tam odpoledne, od pěti do osmi. Nyní syn onemocněl, takže si budu brát ošetřovné. Můžu i nadále chodit večer na DPP, když bude u syna manžel, který už bude doma z práce? Díky za odpověď

Lidie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.5.2018

Příjmy z livechat

Dobrý den, trošku se stydím zeptat se nějakého účetního a tak doufám, že mi alespoň trošku poradíte. Začala jsem si vydělávat jako modelka na livechatu. Píšou, že příjmy musím zdanit. Já ale vůbec nevím jak. Musím mít nějaký živnosťák a jaký? Pracuji na československém livechatu. Děkuji Blonde

Blonde

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

19.5.2018

Placení daní z příjmů z prostituce v zahraničí

Dobrý den, mám dotaz ohlednĕ správného postupu při placení daní v mém případě.

Pracuji jako společnice především v Norsku a Finsku, občas i v jiných zemích a v České Republice mám pouze několik schůzek ročně pouze se zahraničními klienty. Většinu roku trávím mimo ČR, celkem tam jsem asi jen pár týdnů, ale mám české občanství a trvalé bydliště v ČR.

Četla jsem předešlé příspěvky na toto téma a rozumím, že stejně jako každý pracující člověk bych měla platit daň z příjmu a v případě zjištění jejího neplacení mi hrozí postih. Jaký je ale správný postup v mém případě? Neměla bych být spíše zaregistrovaná v zemích, ve kterých pracuji, když většinu času trávím mimo republiku? A pokud bych své příjmy hlásila jako příjmy z jiných činností, nedá se to vnímat jako praní špinavých peněz? Vyskytly se v minulosti (od 90. let) případy, kdy prostitutky musely zaplatit daň, která jim byla zjištěna z minulosti nebo šly dokonce do vězení za krácení daní? Ptám se, protože mi celá situace a legislativa ohledně legislativy přijde hodně nejasná a zajímá mě, jestli to má cenu vůbec řešit. Předem děkuji za odpověď.

Nicole

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.5.2018

Šikana

Je šikana když mě nikdo nadává ?

Zuzka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.5.2018

Terminologie

Dobrý den,

Píšu na téma prostituce bakalářskou práci. A chtěla bych se zeptat zdali nevíte, od kdy je pojem prostituce v odborném diskurzu nahrazen pojmem sexbyznys. Předem děkuji za odpověď.

Viktorie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.4.2018

Sex za peníze

Dobrý den chtěla bych se zeptat,do seznamky jsem si podala inzerát, že nabizim sex za finanční odměnu,můj dotaz zní je to nejak trestné?Je to v rosporu se zákonem? Právě mi totiž přišel email cituji "
Prave byl podán podnět orgánům činným v trestním řízení k prošetření vaši inzerce zda se nedopoustite trestného činu kuplirstvi, nedovolené podnikání či podvodu. Pokud po provedenem setreni orgány Policie ČR nebude zjištěn trestný čin nemáte se čeho obávat. Fotokopie inzerce vámi vložené inzerce je přiložena u spisovného materialu na PCR "je to hloupost od někoho koho jsem zřejmě odmítla nebo se mam těšit na nějaké pokračování u policie?děkuji za odpověď s pozdravem Klára

Klára

Pokračování dotazu a jeho odpovědi