Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

31.8.2019

Vydírání a vyhrožování

Dobrý den,
mám problém s bývalým manželem, který bohužel ví o mé profesi, ke které jsem se musela vrátit, protože během manželství nadělal dluhy skoro 500 000, které bohužel musím zaplatit.
Jde o to, že s jiným partnerem mám syna ve střídavé péči a vždy jeden týden v měsíci, podotýkám, když je u táty, takže se ho to nijak nedotýká, provozuji tuto činnost doma. Ale nijak ve velkém, za den maximálně 5 mužů a beru jen ty slušné a v pohodě, takže ani v domě si nikdo ničeho nevšiml.
Bohužel bývalý manžel mi v poslední době neustále posílá výhrůžky, že vše řekne v domě, ve škole mého syna i mému synovi, že v baráku vylepí plakáty s mou inzercí a mým osobním telefonem atd.
Mám vůbec nějakou šanci, bránit se legální cestou? Pokud půjdu na policii, mají povinnost mi nějak pomoct, nebo mi jen řeknou, tak to nedělejte, nebo hůř, budou stíhat mě?
Moc děkuji za brzkou odpověď
Dominika

Dominika

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

29.7.2019

Rodičovský příspěvek

Dobrý den. Může se čerpat rodičovský příspěvek třeba od dvou let dítěte? Manželka cizinka a neměla nárok na mateřskou a jinou sociální podporu. Nebyla zde zaměstnaná. Můžu požádat jako otec na sebe o příspěvek ale nevím jestli není pozdě. Děkuji za informaci.

I

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

27.5.2019

péče o děti + testy

Dobrý den,

bývalý muž má v péči děti a já je mívám každých čtrnáct dnů na víkend. S exmanželem mám i nadále spory o děti. Pokud by se dozvěděl, že si přivydělávám prostitucí a podal návrh, aby mi odebrali rodičovská práva k dětem a zamezení styku s dětmi, má šanci na úspěch? Klienty si do bytu, kde bydlím a kde bývají i děti nevodím a služby poskytují pouze v době, kdy děti nemám.
Druhý dotaz se týká celkové zdravotní prohlídky, pokud mám pojišťovnu, s níž nemáte smlouvu - kolik taková celková prohlídka stojí? Chtěla bych chodit pravidelně každý tři měsíce. Děkuji Marika

Marika

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

23.5.2019

Interrupce v ČR cizinka

Dobrý den, prosila bych o radu, jelikož se v místní legislativě nevyznám. Jsem Ukrajinka s dlouhodobým pracovním pobytem na území Polska. Bohužel jsem se na vyšetření krve dozvěděla, že jsem ve třetím týdnu těhotenství. Mám 47 let, již dvě děti a nemohu si dovolit další dítě. Bohužel na území Polska je provedení interrupce nemožné. Proto mám dotaz, zda je pro mne na území české republiky provedení interrupce možné, případně co musím za doklady v nemocnici doložit.
Děkuji za odpověď Olena

OlenaB

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

16.3.2019

Práce na livechatu

Dobrý den,

jsem zaměstnaná a přivydělávám si na livechatu. Chci zaměstnání ukončit a dělat nějaký čas pouze live chat. Četla jsem u Vás v odpovědích na dotazy, že je možné tuto činnost provozovat jako uměleckou, tudíž bych si nemusela zakládat živnost. Mám tedy dotaz jakým způsobem bych doložila, že provozuji uměleckou činnost a jakým úřadům bych to popřípadě musela doložit? Nebo jak by to v tomto případě probíhalo včetně podávání daňového přiznání a odvodu daně?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S přáním hezkého dne,
Lucie

Lucie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.3.2019

Legislativa night clubu

Zajímalo by mě na jakým legislativním principu fungují night cluby a priváty. Nechápu jak např. night cluby dokážou fungovat, když je v ČR kuplířství trestné. I kdyby se majitel night clubu vymlouval, že jen pronajímá pokoje slecnam, tak snad i pronájem za cílem poskytování sexuálních služeb je trestne ne?

Šárka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

4.2.2019

jak beztresně otevřít privát

Chtěli bychom otevřít SB a chceme to napasovat na nějakou službu, tak abychom se pohybovali v mantinelech zákona. Je to možné?

Vlk

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

8.12.2018

Promlčecí lhůta exekučního titulu

Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Od jakého data běží desetiletá promlčecí lhůta exekučního titulu. Je to od nabytí právní moci rozsudku Vrchního soudu, jako soudu odvolacího a nebo až po rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR v rámci využití mimořádného opravného prostředku, dovolání.
Děkuji a jsem s pozdravem Tomáš

Tomáš

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

25.8.2018

Dane zivnost

Dobry den,potrebovala bych poradit v oblasti OSVC? Jak si zalozit zivnost,co uvadet do skatulky co delam?:) dekuji,a jeste by mne zajimalo zda mate nejake centra,kde se nabizi psychologicka pomoc? Nebo mam zajit k obvodnimu a vypsat si zadanku? Dekuji:)

Samantha

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.8.2018

Vyhrožování po orálním sexu

Pěkný den,

nerada se k tomuto přiznávám, ale nechala jsem se jedním mužem na seznamce zlákat k placenému orálnímu sexu. Byla jsem hloupá a naivní, ale dotyčný člověk mi nabídl 4500€ a já byla zaslepená vidinou peněz. Nikdy jsem nic takového neudělala, jenom mě v tu chvíli zaskočila hamižnost.
Dotyčný mi údajně poslal 249.000,-Kč, poslal mi "potvrzení" z banky, kde není vidět ani jeho jméno, ani jakýkoli jiný údaj, jen mé a mé číslo účtu. Byl to Slovák, který posílal peníze z Kanadské soukromé banky. Po tom, co se odehrálo to, co mělo mi druhý den psal, že musím zaplatit daň 13.000,-Kč, protože se jedná o velikou částku. Odmítla jsem.
Nyní mi vyhrožuje, že mě udá na kriminálku a finanční správu, protože on o peníze přijde a bude platit 90.000€ pokutu. Že už takhle čtyři soudy vyhrál. Provozování sexuálních služeb za peníze je trestné, zároveň je to maření daňové povinnosti..
Nevím, co mám teď dělat, zda-li je to vůbec reálné.

Děkuji za odpověď.

Breuše

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

19.7.2018

Vyřazení z evidence ÚP - výplata podpory

Přeji krásný den, Mám dotaz : 13.6. jsem měla domluvenou schůzku s pracovníci úřadu práce, bohužel jsem měla střevní chřipku, což jsem řádně a včas nahlásila. Bylo mi nakázáno zajít okamžitě k lékaři pro potvrzení, to jsem tedy dostala a jela s ním na úp tam mi paní suše oznámila, že to mohu donést až následující den po ukončení „neschopenky“, to jsem, ale měla velmi důležitý pracovní pohovor+ druhé kolo výběrového řízení které trvalo přes 4h. Nestihla jsem se tedy dostavit. Když jsem šla na ÚP další den řekli mi že budu vyřazena z evidence a poslali mě domů. Čekám tedy na dopis který by mi měl od nich údajně přijít. Každopádně můj dotaz zní : dostanu podporu v nezaměstnanosti za měsíc červen, když jsem se v daném měsíci nedostavila na plánovanou schůzku a omluva nebyla přijata? Nebo mi za ten měsíc už nic nedají? Mnohokrát děkuji za odpověď. Hezký den

MarketKlim

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2018

Musím mít živnostenské oprávnění?

Dobrý den, přemýšlím o tom, že bych si začala přivýdělávat livechat službami a prodejem erotických videí. Když jsem si na internetu hledala informace o tom jestli tyto činnosti můžu provozovat i bez živnosti, našla jsem hodně protichůdných informací. Některé zdroje tvrdí že to je možné, nebo dokonce nutné, jiné tvrdí že ne. Radši bych se zřizování živnosti vyhla protože je mi nepříjemné že by moje jméno, adresa a jiné informace byly v živnostenském rejstříku volně dostupné. Chci se tedy zeptat jestli by bylo možné si takto vydělávat i bez živnosti a pokud ne jestli je možnost nějak chránit své osobní informace.

X

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

26.6.2018

Ošetřovné při HPP a DPP

Dobrý den.
Nedávno jsem si ke svému hlavnímu pracovnímu poměru našla ještě brigádu - práci na DPP. Chodím tam odpoledne, od pěti do osmi. Nyní syn onemocněl, takže si budu brát ošetřovné. Můžu i nadále chodit večer na DPP, když bude u syna manžel, který už bude doma z práce? Díky za odpověď

Lidie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.5.2018

Příjmy z livechat

Dobrý den, trošku se stydím zeptat se nějakého účetního a tak doufám, že mi alespoň trošku poradíte. Začala jsem si vydělávat jako modelka na livechatu. Píšou, že příjmy musím zdanit. Já ale vůbec nevím jak. Musím mít nějaký živnosťák a jaký? Pracuji na československém livechatu. Děkuji Blonde

Blonde

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

19.5.2018

Placení daní z příjmů z prostituce v zahraničí

Dobrý den, mám dotaz ohlednĕ správného postupu při placení daní v mém případě.

Pracuji jako společnice především v Norsku a Finsku, občas i v jiných zemích a v České Republice mám pouze několik schůzek ročně pouze se zahraničními klienty. Většinu roku trávím mimo ČR, celkem tam jsem asi jen pár týdnů, ale mám české občanství a trvalé bydliště v ČR.

Četla jsem předešlé příspěvky na toto téma a rozumím, že stejně jako každý pracující člověk bych měla platit daň z příjmu a v případě zjištění jejího neplacení mi hrozí postih. Jaký je ale správný postup v mém případě? Neměla bych být spíše zaregistrovaná v zemích, ve kterých pracuji, když většinu času trávím mimo republiku? A pokud bych své příjmy hlásila jako příjmy z jiných činností, nedá se to vnímat jako praní špinavých peněz? Vyskytly se v minulosti (od 90. let) případy, kdy prostitutky musely zaplatit daň, která jim byla zjištěna z minulosti nebo šly dokonce do vězení za krácení daní? Ptám se, protože mi celá situace a legislativa ohledně legislativy přijde hodně nejasná a zajímá mě, jestli to má cenu vůbec řešit. Předem děkuji za odpověď.

Nicole

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

15.5.2018

Šikana

Je šikana když mě nikdo nadává ?

Zuzka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.5.2018

Terminologie

Dobrý den,

Píšu na téma prostituce bakalářskou práci. A chtěla bych se zeptat zdali nevíte, od kdy je pojem prostituce v odborném diskurzu nahrazen pojmem sexbyznys. Předem děkuji za odpověď.

Viktorie

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

22.4.2018

Sex za peníze

Dobrý den chtěla bych se zeptat,do seznamky jsem si podala inzerát, že nabizim sex za finanční odměnu,můj dotaz zní je to nejak trestné?Je to v rosporu se zákonem? Právě mi totiž přišel email cituji "
Prave byl podán podnět orgánům činným v trestním řízení k prošetření vaši inzerce zda se nedopoustite trestného činu kuplirstvi, nedovolené podnikání či podvodu. Pokud po provedenem setreni orgány Policie ČR nebude zjištěn trestný čin nemáte se čeho obávat. Fotokopie inzerce vámi vložené inzerce je přiložena u spisovného materialu na PCR "je to hloupost od někoho koho jsem zřejmě odmítla nebo se mam těšit na nějaké pokračování u policie?děkuji za odpověď s pozdravem Klára

Klára

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.9.2017

Erotické masáže Německo

Dobrý den,
mám nastoupit jako erotická masérka v Německu, bude to má první zkušenost v erotice. Nikdy jsem tuto práci nedělala, nicméně komunikovala jsem se sefovou lamanou cestinou a sdelila mi, že spolu vyřídíme živnostenský list a udělá se prohlídka. Chtěla bych se zeptat - o jakou prohlidku se jedná? Zapomněla jsem se zeptat. Gynekologickou? problém s tím nemám, nicméně - není to divné, když jde pouze o masáž? Mají své webové stránky, vše vypadá velmi seriózně... tak bych sr chtela zeptat, jak to v Německu chodí. Moc děkuji

Berta

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

3.7.2017

Daně upřesnění

Moc dekuji za vaše odpovědi. Už tomu tak nějak rozumím, jen bych se ještě ráda zeptala, zda když se zadá živnost volná a třeba ty služby osobního charakteru..jakým stylem se pak podává daňové přiznání když taková žena nemá k dispozici účtenky apod? To se tam čistě napíše příjem a výdaje žádné?

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.6.2017

Doplnění

Ještě se zeptám při první variantě co jste psala, přihlásit se na finančním úřadě a pracovat bez živnost.listu - co takové ženy uvádí, že dělají? Neptá se nikdo? Nebo mají uvedeno poskyt.erot.služeb? Děkuji za odpověď

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

13.6.2017

Legislativa

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat, zda slečna, která poskytuje dlouhodobě prostituci a je to její jediný zdroj příjmu , je povinna platit daně (vím není legální čili povinnost to asi není), ale hrozí ji nějaký trestný postih, kdyby ji někdo udal nebo něco takového?

Petra

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

12.5.2017

zahraniční livechat EU

Dobrý den, všude čtu, i tady píše Vaše paní právnička (odpověď na dotaz ze 14.7.2016) , že pokud jsem poskytla službu do jiného státu EU a navíc firmě, která uvádí na faktuře jejich VAT number, měla bych se stát plátcem DPH. Ale já jsem se jich ptala a oni mi odpověděli, že za mě žádné taxy neplatí, jelikož nežiju v jejich zemi, tudíž mám na faktuře všude VAT 0, tak VAT number nepotřebuji. Pochopila jsem dobře, že je správné být pouze identifikovanou osobou? Navíc všechny servery mají ve smlouvě uvedeno, že povinnost danit je v zemi, kde žiji, že oni za mě žádné odvody neplatí, tak tomu rozumím, že ani to DPH? Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Sally.

Sally

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

24.1.2017

Živnost - tanečnice

Dobrý den, pracují jako strip tanečnice převážně v Německu a občas i v ČR. Do toho studuji. Začínám uvažovat, že bych se stala OSVČ, protože mám strach, že někde chtějí podepsat tzv.rechnung(účet) a taky tam mám soc.číslo, když mě zase na jiném místě majitelka prý nahlásila jako brigádníka a zaplatila za mě poplatky jako zaměstnavatel. Zkrátka nechci mít problémy a taky chci jednou hypotéku na byt.
Nemáte kontakt na daňového poradce, co v tomhle oboru má zkušenosti?

Lisa

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

29.12.2016

Přídavek na dítě

Můj 19 lety syn, student, šel zažádat o přídavky, paní mu řekla že musím doložit příjmy i já, což si myslím že je nesmysl. Navíc máme každý jiné bydliště. Kdo má pravdu? Děkuji

Sim

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

7.11.2016

Exekuce

Dobrý den, při zjišťování zůstatku financí na mém osobním účtu jsem zjistila blokaci exekutorem (Mgr. Pavel Preus) na částku 18 296,72Kč zavolala jsem na exekutorský úřad Prahy 8 a dle čísla jednacího mi paní pověděla že se jedná o výkon platebního rozkazu vydaného Městským soudem v Brně v roce 2016 na dluh u pojišťovny Allianz, platební rozkaz byl na částku 2 632Kč. Chci se tedy zeptat zda se mohui nějak bránit proti nehoráznému navýšení dlužné částky? Předem moc děkuji za odpověď

Paní

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

14.7.2016

Erotické chaty, EU a DPH

Dobrý deň,

Rada by som sa informovala ako to je v súvislosti s dievčatami/ženami, ktoré pracujú na erotických chatom (prípadne aj v kombinácií s phonesex) pre zahraničné weby – niektoré z nich majú sídlo v eu, ale viaceré väčšinou mimo, prevažne v US. Dotyčná modelka podlieha terms a conditions, licenčným zmluvám, niekde podpisuje model release, ktoré stanový príslušný web, od ktorého dostáva aj zaplatené buď na účet, ale väčšinou na e-wallet. Napriek tomu, že poskytuje interaktívnu zábavu/služby (ale i statické foto, alebo video, prípadne dnes cez niektoré predáva aj komunikáciu na offsite aplikáciách ako napr snapchat,kik) pre istých zákazníkov, tak pre ňu v podstate ide o anonymov, ktorí sú ale skutočnými zákazníkmi daného portálu a v podmienkach sa jej zakazuje získavať info o nich a offsite ich kontaktovať. Je tu, ale ešte jeden druh predaja, ktorý ide cez tieto camsites - a to predaj použitého prádla konečným spotrebiteľom do zahraničia (eu i mimo).

V súvislosti s týmito vzťahmi by som sa rada dozvedela aké sú skutočné DPH povinnosti sk a cz modeliek na týchto chatoch. Je jasné, že v prípade ak je obrat vyšší ako zákonom stanovaná čiastka, je registrácia povinná, ale čo v prípade registrácie len ako identifikovanej osoby pre DPH? V daných terms sa často zároveň píše o tom ako modelka dáva licenciu na všetok svoj obsah, kt. vyprodukuje na danej camsite, a to buď exlusive alebo non-exlusive, ale perpetual. Faktúry tam nikomu nevystavuje, ani stránky jej (viem zatiaľ len o jednom webe, kde fa vystavujú, ale na skutočné podnikateľské meno len ak sa preukážete svojim vat číslom..).

V súčasnosti existujú už viaceré podobne ladené webové stránky aj mimo adult biz, kde je situácia obdobná a viacerí ľudia v tom iste nemajú čo sa týka DPH úplne jasno. Na internete sú zatiaľ skôr dostupné info len ako zdaniť príjmy zo slobodných povolaní (alebo povolaní kt. nie sú ani živnosť ani podnikanie ako asistenčné, športovci a pod.), keď ste ich fyzicky vykonali mimo SR alebo CZ.

Ďakujem

camgirl

Pokračování dotazu a jeho odpovědi

9.3.2016

Daně

Dobrý den, důchodci jsou osvovozeni od daně z příjmů. Je tomu tak i v invalidním důchodu? Pokud ano, je výše výdělku omezena jako u předčasného důchodu? Děkuji Katka

Katka

Pokračování dotazu a jeho odpovědi