Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

10.11.2020

Syn 13 l. napsal že spácha samovraždu

Dobrý den,

Syn je závislý na Pc. Byl přisuzen otci, který ho necháva hrat na pc 10 hodin. Chtěl by žít se mnou, ale nikdo ho neposlouchá. Včera mi napsal, že si uvědomuje že pc je jeho netvor a že nic ho nezajíma. Protože i když je se mnou nemluvil o ničem jiném jen o pc! Včera jsme si dopisovali přes chat a přiznal že je nemocný na pc. Ale že chce být se mnou, a že se zabije. Táta syna neposlouchá, děla vojnu mně, a nutí syna být s ním. Co máme dělat?

Danca


Naše odpověď
Dobrý den,

vnímáme Vaše obavy, které souvisí s náročnou životní situací Vašeho syna, a velmi oceňujeme Vaše odhodlání hledat řešení a pomoc.

V dotazu popisujete komplikovaný vztah syna s jeho otcem, závislost syna na počítači, a jeho myšlenky na sebevraždu.

Důležitou prevencí dětských sebevražedných pokusů je, aby rodič dítěti věnoval dostatek pozornosti a umožnil, aby si mohlo o svých problémech promluvit, nebo napsat. Je nutné synův psychický stav nezlehčovat. Doporučujeme Vám proto vyhledat i odbornou pomoc. V období dospívání mladiství prochází bouřlivými fyzickým a psychickým obdobím, ve kterém často potřebují větší podporu.
Napadá nás, jestli jste Vy sama měla možnost situaci řešit s nějakou Vám blízkou osobou nebo odborníkem (například školním poradcem, dětským lékařem, psychologem, nebo pracovníkem odboru sociálně právní ochrany dětí). Věci se často zvládají lépe, když na ně není člověk sám. Pokud by to z nějakého důvodu nebylo možné, můžete se obrátit anonymně na poradnu Modré linky, kde mají s daným tématem zkušenosti. Modrá linka - telefon: 549 241 010, mobil: 608 902 410, skype: modralinka, e-mail: help@modralinka.cz nebo poradnu rodičovské linky – telefon: 606 021 021, více na webu: https://www.rodicovskalinka.cz/.

Potřebujeme Vás upozornit na to, že naše poradna a další návazné služby jsou určeny pouze ženám a mužům starším 18 let, které mají zkušenosti s poskytováním placených sexuálních služeb.

Přejeme Vám mnoho sil při hledání řešení

Tým Internetové poradny R-R