Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

5.3.2019

Manžel a alkohol

Zvažuji odchod od manžela, který mj. poslední rok dost pije a je to čím dál horší, nemůžu mu věřit, nezastaví ho ani, když má na starosti malou dceru. Dříve pil jen při setkání s kamarády, postupně doma a dospělo to aktuálně do stádia, že chci odejít s 2 malými dětmi (mladší má 4 měsíce) k rodičům, protože doma je to pro mě psychicky zničující a bojím se o naši bezpečnost.

Potřebovala bych momentálně poradit, co v této situaci dělat pro svou ochranu a ochranu dětí - jsem povinna starší dceru manželovi předávat, i když je možnost, že bude v době, kdy ji bude mít na starost, pod vlivem alkoholu? Popř. jak se toto ohlašuje a dokazuje, on není ve fázi, že by byl opilý nonstop, i když pije denně...Co dělat, když se objeví u rodičů a bude vyžadovat kontakt s dětmi?

Děkuji moc za odpověď

Kateřina

Kateřina


Naše odpověď
Dobrý den, Kateřino,

na počátku máme potřebu Vás upozornit, že naše služby jsou určeny ženám, které pracovaly, pracují nebo se rozhodují začít pracovat v oblasti placených sexuálních služeb. Jelikož nevíme, zda se Vás tato zkušenost týká, tak odpovídáme obecněji a přidáváme kontakt na jiné instituce, které Vám mohou zprostředkovat pomoc.

Velmi oceňujeme, že se snažíte hledat cesty k řešení Vaší náročné životní situace.

V dotazu popisujete, že manžel často pije, bojíte se o bezpečnost Vás i dětí a celá situace je velmi psychicky náročná. Pokud se ocitnete v situaci, ve které se necítíte bezpečně, ať už z jakýkoli důvodů, tak se svěřte přátelům nebo příbuzným, kterým věříte. Řekněte někomu, co se s Vámi děje a co se Vám honí hlavou. Noste s sebou telefonní čísla svých přátel, příbuzných a na krizové linky pomoci. Pokud jste v nebezpečí a potřebujete pomoc, nebojte se obrátit na policii (tísňové volání 158, 156, 112). U někoho, komu věříte, si uschovejte náhradní klíče, oblečení, důležité dokumenty, lékařské předpisy a nějaký peněžní obnos.

Dále píšete, že jste povinna starší dceru manželovi předávat. Jestliže Vám tuto povinnost uložil soud a vy se domníváte, že manžel při styku s dcerou je pod vlivem alkoholu a návštěvy neprobíhají v zájmu dítěte, tak je možné podat k soudu návrh na změnu nebo zrušení úpravy styku. Je dobré předem celou situaci konzultovat s odborem péče o dítě v místě Vašeho bydliště.
Váš dotaz můžete konzultovat na Pražské lince důvěry, která je dostupná nonstop na telefonním čísle: 222 580 697, také je možnost využít chatové komunikace: https://www.chat-pomoc.cz/secured-chat/.
Další možností je se obrátit na Linku důvěry CKI Bohnice – 284 016 666.

V případě, že spadáte do naší cílové skupiny, tedy poskytujete placené sexuální služby, můžete nás kontaktovat a domluvit si s námi osobní schůzku, na které podrobněji probereme Vaše pocity, obavy a možné postupy v řešení dané situace. Kontakty našich poboček naleznete: https://rozkosbezrizika.cz/kde-nas-najdete/

Přejeme Vám hodně sil a odvahy při řešení této náročné životní situace.
Tým Internetové poradny R-R