Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

26.9.2017

Život se společnicí

Dobrý den,
vím že poradna je určena ženám, ale nevím komu se v podstatě svěřit. Rodině a přátelům to nelze. Před rokem jsem se seznámil se svou nynější přítelkyní a v prvním měsíci naší známosti jsem přišel na to, že pracuje jako luxusní společnice v zahraničí. Samozřejmě, že v první chvíli vše popírala což chápu, bránila si své soukromí a zcela určitě měla strach z mé reakce. Nikdy v životě by mě nenapdlo to proti ni jak koliv použít a nebo jí vyhrožovat, že to řeknu kupříkladu její rodině a nebo přátelům. V dnešní době je možností celá řada, obzvláště přes sociální sítě. Mám její profesionální fotky a i internetové stránky. Proč o tom píšu.
Sám sebe považuji za normálního chlapa. V životě jsem placených sexuálních služeb nevyužil. S přítelkyní nás dala dohromady velká náhoda. Jsem chlap s normální prací a průměrným příjmem. Od své přítelkyně si nenechavam nic platit a ani kupovat, zkrátka nenechavam se vydržovat. Nikdy mi na mysl nepřišla ani myšlenka Ty děláš co děláš a máš peněz dost, takže buď ráda, že s tebou jsem a vydržuj si mě.
Může to znít pro většinu mužů zvláštně, ale skutečně moc ji miluji a záleží mi na ní. Popravdě její práci z duše nesnáším a nemám ji rád, dělá se mi z ní zle. A zde je ten kámen úrazu. Jakožto zástupce mužského pohlaví, dokáži si představit jak se k ní asi chivaji klienti, kteří si za její služby platí. Sama mě kolikrát uklidňuje a ujišťuje přes telefon, že to není vážně nic strašného a ze samotný akt trvá 3-5 min a když už je to déle tak je to jen jeden z 20. Vím ze někdy jsou jen 4 za den a někdy 15 což už je pro me úplně neuvěřitelné číslo.
Nikdy mě nenapadlo, že jednou svůj život spojim se sexuální pracovníci. Ale také by me nikdy nenapadlo jak dokáže být zla. Dokáže mi vyčíst, ze kdybych byl co k čemu tak ji nenutim takovou práci dělat. Já ji k te práci nikdy nenutil ba naopak, kolikrát jsem ji ještě prosil aby nikam nejezdila. Pak se mi v podstatě vysmeje zda ji budu živit a platit střechu nad hlavou. Jindy pak zase otočí a řekne, ze od té doby co ma mě tu práci nesnáší a ja jsem pro ní to nejdůležitější v životě. Proč toho potom tedy nenechá?
Myslím si ze má strach z běžného života a strach se začlenit do normální společnosti.
Mám o ní strach. Několikrát jsem jí řekl, že má na mnohem víc a hlavně, že na ní není zatím vidět jakýsi ten pomyslný cejch tohoto povolání. Mám o ní skutečné obavy, protože si myslím, že jí ta práce psychicky hodně poznamenává a ubijí. Také mám obavu z toho, ze když je pryč bere drogy. Ale jak jí mohu pomoci když ve mě nakonec vidí svého nepřítele? Jsem z toho už na pokraji sil. Nevím jak dlouho jsem schopen to psychicky unést. Když už jsem měl skutečně dost a chtěl se s ní rozejít, začala plakat a prosit mě o to abych jí neopoustěl. Ale to je stále dokola. Věřím že i spolecnice dokáže milovat a touží po lásce.
Jen já už nevím co ještě zvládnu unést. Nechci ji opustit, ale také se nechci trápit. Nečekám zde radu v tom co mám dělat. Spíš by mě zajímal pohled a názor jiných žen z této profese co se jí vlastně honí hlavou a co se v ní odehrává.

Zoufalý


Naše odpověď
Dobrý den,
jak píšete naše poradna je primárně určena ženám ze sexbyznysu. Téma, které řešíte, se však této profese plně dotýká. Vztahová témata sexuálních pracovnic jsou významnou oblastí, do které se promítá řada proměnných. Oceňujeme Vaši potřebu porozumět souvislostem, které mají vliv na rozhodování a prožívání Vaší přítelkyně a snahu bezpředsudečně pochopit ženu, kterou milujete. Je asi těžké tajit profesi Vaší přítelkyně před Vaším okolím.
Ženy, které se věnují sexuální práci, často žijí dvě oddělené identity a jak píšete, bojí se, že by někdo informace o jejich profesi mohl zneužít, vydírat je či vyhrožovat prozrazením. Ne všichni dokáží k této profesi přistoupit bez předsudků. Řada žen má negativní zkušenosti ze vztahů, kdy se jimi, někteří muži nechávají vydržovat, neumí tuto profesi přijmout, na ženy žárlí a jejich profesi jim vyčítají či ji nejsou ochotni dlouhodobě akceptovat.
Profese sexuální pracovnice nabízí ženám finanční zajištění, nezávislost a pracovní prostředí, na které jsou zvyklé a ve kterém se dobře orientují. Odchod ze sexbyznysu, je pro většinu žen náročný a zdlouhavý proces. Ženy si musí při hledání další práce vyřešit „hluché“ místo v životopise, někdy mají pocit, že je na nich jejich bývalá profese na první pohled viditelná, často si nevěří ve svých kompetencích mimo tuto profesi. Čím déle tuto práci vykonávají, tím náročnější se stává proces odchodu z ní. Jedná se totiž o specifickou profesi, která ženám umožnuje získat v kratším čase větší výdělek, je flexibilní a řada žen má v této profesi navázané kontakty. Ženy se také ve své profesi setkávají s určitými typy mužů, většina zákazníků je ve vztahu a přesto využívají jejich služeb, někteří zákazníci se k ženám nechovají s respektem, někteří se vůči nim mohou dopouštět i násilí, proto řada sexuálních pracovnic mužům nedůvěřuje a jsou ve vztazích ostražité.
Jako při každé změně je důležitá vnitřní motivace, která může kolísat. A také jako při každé změně si člověk zvažuje výhody a nevýhody a může se cítit ohrožen, znejistěn. Možná po své partnerce chcete něco, na co ještě není připravena, možná tuto změnu nechce a cítí, že na ní vyvíjíte nátlak. Chápeme, že i Vy máte své potřeby a očekávání ve vztahu a je na Vašem rozhodnutí, co jste ochoten ještě unést a zvládnout a tyto potřeby jsou zcela legitimní. Je obdivuhodné, jak k celé věci přistupujete, že pro ni chcete být oporou, i když se Vám její práce protiví a že jí dáváte najevo, že má na to, získat i jinou práci. Zároveň však platí, že by se k Vám partnerka neměla chovat s despektem nebo být na Vás zlá, obviňující či vyčítavá, ať už dělá jakoukoli práci. Co se týče komunikace a proměnlivosti postojů, možná nemusí plně vnímat Vaše obavy o ní, stejně jako na Vás může její práce negativně dopadat i na ní nebo může být příčina ještě někde jinde. Pokud ve vztahu chcete pokračovat, bylo by dobré se na oblast vzájemné komunikace, očekávání od vztahu a společné plánování budoucnosti zaměřit. Můžete využít partnerskou terapii, poradnu nebo například anonymně zavolat na Linku důvěry (608 902 410), kde vše můžete probrat s jejich pracovníkem/pracovnicí a na základě toho promyslet, jak se k celé věci stavět a jak dále pokračovat.
Zároveň i Vaše partnerka může přijít na odbornou konzultaci k nám. Pokud bude chtít, může se osobně setkat s některou z našich pracovnic v Poradenském centru v Praze, viz kontakt http://www.rozkosbezrizika.cz/kontakty/poradenska-centra.

Tým Internetové poradny R-R