Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

17.1.2017

frigidita

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda holky, co pracují jako prostitutky zažívají normální vztahy. Mám pocit, že jsem frigidní. Sex s partnerem mě nebaví, ale přítele mám ho ráda.
Děkuji

Iva


Naše odpověď
Dobrý den, Ivo, oceňujeme, že si pro sebe hledáte informace o intimním prožívání a snažíte hledat cesty ke zkvalitnění Vašeho partnerského vztahu. Dle našich zkušeností ženy, které pracují v sexbyznysu, mají stejně jako ženy bez zkušenosti s touto prací různé partnerské vztahy. Zároveň asi neexistuje jednotná představa "normálního vztahu", kvůli tomu se nám těžko odpovídá na Vaši otázku. Spíše si u žen v této oblasti všímáme toho nakolik jsou ve vztazích spokojené, nakolik se v nich cítí bezpečně a dokáží zde uspokojovat své potřeby včetně těch sexuálních. Jsou mezi nimi určitě i ženy, které jsou ve svém vztahu spokojené a jejich vztah by se dal označit jako normální. U žen ze sexbyznysu se obecně častěji setkáváme s nedůvěrou k mužům, která ztěžuje jejich budování důvěry ve vztazích a samotnou motivaci vůbec vztah navázat. Obvyklejší je také, že se ženy snaží před svými partnery svou profesi skrývat.
Píšete, že Vás sex s partnerem nebaví a to i přesto, že ho máte ráda. Sexualita je (obzvláště u žen) citlivou a různorodou oblastí, na kterou působí řáda faktorů (aktuální psychické rozpoložení, sexuální potřeba, hormonální vlivy, stres, neuvědomované konflikty s partnem, fáze menstruačního cyklu, průběh sexu apod.). Sexuální zkušenosti z práce v sexbyznysu se mohou promítat i do partnerské sexuality, což je přirozené vzhledem k intenzitě, rozdílnosti a míře těchto zkušeností v této profesi. Setkáváme se tedy i s tím, že ženy, které poskytují placené sexuální služby, mají v intimitě a při sexu s partnerem větší či menší obtíže. Práce v sexbyznysu ovlivňuje intimitu a sexualitu v partnerském soužití. Pokud byste na zlepšení prožívání intimity a zvýšení chuti na sex s přítelem chtěla pracovat, nabízí se možnost využít služeb odborníka na tuto problematiku - tedy sexuologa. Kontakty na kvalitní odborníky Vám mohou předat například na Lince důvěry Olomouc tel.: 585 414 600, kde mají největší přehled o místně dostupných službách. Zde také můžete Vaši situaci probrat s konkrétní pracovnicí/pracovníkem linky. Pokud byste chtěla využít internetového poradenství v oblasti sexuologie, můžete využít poradnu: http://www.fifkova.cz/nejcastejsi_dotazy/cz nebo http://www.toplekar.cz/poradna/sexuologie/. Další z možných cest je psychoterapie, kde své zkušenosti můžete sdílet, zpracovat a naučit se oddělovat svět práce a osobního života, což může napomoci i sexualitě. Pokud byste chtěla terapeutku, která má zkušenosti s prací se sexuálními pracovnicemi, můžete se obrátit na naší kolegyni Terezu Musilovou z Brna, se kterou se dá domluvit i na skype či telefonické konzultaci - kontakt najdete tady: http://www.rozkosbezrizika.cz/nabizime/terapeuticke-sluzby.Přejeme Vám zlepšení sexuálních prožitků při sexu s partnerem. Tým Internetové poradny R-R