Seznam všech dotazů

Úvod / Všechny dotazy

29.10.2021

Práce livechat

Dobrý den, zajímalo by mě vice o livechatu přemýšlím, že bych do toho šel. Vím, že kluci se musí z 99% zaměřit na gaye, ale přemýšlím jestli bych do toho nešel s velice atraktivni kamarádkou a nedělali to jako pár. Myslíte, že je to lepší co se týče peněz ? Další věc je, že mám na sebe insolvenci, ale účet, který bych poskytl by nebyl můj nevíte jestli by byl v tom problém ? Děkuji za odpovědi.

Adam


Naše odpověď
Dobrý den,
oceňujeme, že se snažíte zorientovat v pracovních a legislativních podmínkách live chatu. Předpokládáme, že každý chat bude mít své specifické podmínky, proto Vám doporučujeme si konkrétně zjistit - zda se jedná o práci v rámci zaměstnaneckého poměru (na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnost) či smlouvu o dílo nebo zda musíte být v roli OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) a je od Vás vyžadováno založení živnostenského listu. Tato skutečnost bude mít vliv na placení zdravotního a sociálního pojištění a danění příjmů. Informace pak můžete získat na České právě sociálního zabezpečení nebo Živnostenském úřadě. S daňovými povinnosti Vám doporučujeme se obrátit na konkrétního místně dostupného daňového poradce nebo přímo na místně příslušný Finanční úřad.

V případě potřeby se na nás můžete obrátit telefonicky nebo osobně a to i anonymně s otázkami, které se týkají vstupu do sexbyznysu včetně live chatu. Můžeme s Vámi probrat témata, která jsou spojena s touto specifickou prací (zejména pak sociální, zdravotní a legislativní rizika). Kontakty na naše Poradenská centra naleznete zde: https://rozkosbezrizika.cz/pomahejme-spolecne/

Naše organizace nezprostředkovává práci v erotických službách. Posláním naší organizace je zlepšovat postavení sexuálních pracovnic/ků, předcházet rizikům spojeným s prací v sexbyznysu a snižovat je. Preventivním působením přispíváme k ochraně veřejného zdraví v ČR.

Tým Internetové poradny R-R