Pervitin

Úvod / O sexbyznysu / Drogy a alkohol v SB / Pervitin

Pervitin je derivát amfetaminu – tzv. metamfetamin.Celková stimulace organismu je základním účinkem pervitinu. Osoba, která jej užila, zaznamená obrovský příval energie, kterou ale často nemá jak rozumně vybít, zvýšené sebevědomí, ztrátu chuti k jídlu. Vytratí se únava, bolest není cítit či je snesitelná a neuvědomovaná. Mozek registruje mnohem více informací z vnějšku, než by mu obranné mechanismy za normálních okolností dovolily přijmout. Intoxikovaný jedinec se může cítit nabuzený, nestresovaný a bez zábran.

Fyziologickými projevy intoxikace pervitinem jsou nejčastěji zvýšení srdečního rytmu, rozšíření zornic, neklid a aktivita. Méně příjemné je pak silné synteticky zapáchající pocení, třas. Uživatel pervitinu riskuje úzkostné stavy, agresi, neopodstatněné paranoidní prožívání reality, nespavost.Ani  doba, kdy účinek drogy odeznívá - dojezdy- nebývají nic příjemného. Často se projevují nečekaně velkou únavou a vyčerpáním, bývají provázeny depresí, neklidem či neopodstatněným strachem. Pak následuje dlouhý spánek.

Negativním následkem užíváním pervitinuje nápadné hubnutí. Postupně se s dlouhodobým užíváním často přidávají další problémy – poškození vnitřních orgánů a ústní dutiny včetně padání zubů, oslabení organismu. Navíc tu hrozí okamžitá rizika podobná intoxikaci extází – tedy dehydratace a vyčerpání organismu, pokud podlehnete pervitinovému zdání, že jste neunavitelní, silní a nepotřebujete pít.Pokud se uživatel pervitinu uchýlí k nitrožilní aplikaci, hrozí mi kromě výše zmíněných následků také infekce, např. hepatitidy či HIV. Navíc spolu s pervitinem vpraví do oběhu také spoustu příměsí, které samy umí napáchat dost škody, třeba ucpání cév.

 

Závislost a amfetaminová psychóza

Na pervitin (i když se „jen“ šňupe) vzniká závislost. Nevzniká sice ta fyzická, ale o to je psychická zákeřnější. Přichází velmi nenápadně a o to pevněji se drží a likviduje. Odvykání je pak provázeno velmi nepříjemným abstinenčním syndromem.Amfetaminová psychóza je dalším obrovským rizikem amfetaminů včetně pervitinu. Jde o závažné psychické onemocnění, kterému se nevyhne téměř žádný závislý či dlouhodobější uživatel pervitinu. Obvykle vzniká již po několika měsících pravidelného užívání a příčinou je chemické působení amfetaminů a pervitinu na mozek, takže vás nezachrání ani to, že jste bývali silnou osobností.Příznaky mohou být několikerého druhu, různě silné a v různých kombinacích. Na stránkách www.drogmem.cz se o nich dozvíte více.

 

Pozitivní vliv pervitinu na sexualitu

Pervitin podobně jako kokain rozvolňuje zábrany, usnadňuje navazování nových sexuálních vztahů. V menších dávkách zvyšuje chuť na sex, navíc v některých případech může zintenzivňovat prožitek orgasmu. Pervitin také v počátcích dodává energii pro delší sexuální aktivitu.

Negativní vliv pervitinu na sexualitu

Pod vlivem pervitinu přistupují ženy i muži k rizikovějšímu chování a dále také k netradičním sexuálním praktikám, jako je skupinový sex či výměna partnerů apod. Ve větších dávkách pervitin snižuje reálné sexuální schopnosti a to zejména u mužů. Nejčastěji u nich dochází poruchám erekce a problémům s orgasmem.