Nicotin - Tabák

Úvod / O sexbyznysu / Drogy a alkohol v SB / Nicotin - Tabák

Tabák je pojmenování pro známý produkt z listů rostliny Nicotiana z čeledi lilkovité. V listech je obsažen alkaloidnikotin, kvůli kterému se tabák užívá ve formě cigaretdoutníků a různých dýmek.

Tabák a sex

Nejčastěji se tabák užívá formou cigaret, uživatelé marihuany si ho také přibalují do jointů. Tabák nezpůsobuje tak zjevné změny psychiky a chování jako předchozí látky, závislost na něm je však často velmi silná, je to závislost psychická i fyzická! Uživatelé tabáku proto mnohdy nejsou schopni s kouření skoncovat i přes zdravotní problémy.

Pozitivní vliv tabáku na sex

Zřejmě jediným pozitivním vlivem tabáku na sex může být uklidnění kuřáka a zmírnění jeho nervozity, kterou mnozí jedinci mohu pociťovat při seznamování a kontaktu s novým partnerem.

Negativní vliv tabáku na sex

Užívání tabáku prokazatelně zhoršuje schopnost dosažení a udržení erekce, zejména při dlouhodobém a pravidelném užívání. Erekce je velice citlivý mechanismus závislý na zdraví cév. Tabák má jednoznačně negativní vliv na cévní systém člověka. Velmi často je problém s erekcí prvním indikátorem pozdějších problémů se srdcem a cévním systémem. U uživatelů tabáku je proto velmi častá pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce (poruchy erekce) v nízkém věku – první problémy se mohou objevit již okolo pětatřicátého roku.