Sexuální praktiky

Úvod / O sexbyznysu / Bezpečnější sex / Sexuální praktiky

Předně pamatujte, že vás nikdo v žádném případě nemůže nutit k něčemu, k čemu nedáte svolení. Vy jste ta, kdo určuje hranice!

ASS TO MOUTH

AUTOPEDOFILIE

BELONEFILIE

BONDAGE (bondáž)

BUKAKE

BULL BUSTING

BDSM

CBT (C&B) = Cock Ball Torture

DIPPING

FISTING anální nebo vaginální

GAGGING = deep throating

PISSING /SKAT

Praktika DP Double Penetration

Společné užití drog nebo alkoholu

ASS TO MOUTH

Muž provádí anální sex s partnerkou či partnerem a po vytažení penisu z análního otvoru ho okamžitě vloží do úst partnerky či partnera.

Rizika? Přenos infekčních střevních onemocnění, jejichž původce je bakterie salmonela a prvok lamblie, přenos hepatitidy A.

Ochrana? Výměna kondomu, po vytažení penisu z análního otvoru (to ovšem prožitek této praktiky nejspíš značně ovlivní... )

 
AUTOPEDOFILIE

Dotyčná osoba chce, aby s ní bylo nakládáno jako s malým dítětem (např. chce přebalit, nakojit z partnerčina prsu atd.)

Rizika? Je možný přenos HIV kojením.


 
BELONEFILIE

Potenciálně nebezpečný fetiš, postiženého sexuálně vzrušují ostré špičky jehel a špendlíků a nejrůznější rafinované piercingy.

Rizika? Pokud skutečně dojde k propichování- kožní defekty, je možné riziko proniknutí infekce do organismu.

Ochrana? Desinfekce kůže před vpichem, užívat sterilní pomůcky, ošetření ran.

 

BONDAGE (bondáž)

Spoutávání, existuje:

imobilizační = znehybňující

estetické = umělecké vytváření obrazců s pomocí různých lan a provazů

trestající = vyvolávající bolest při pohybech nebo z nepřirozených poloh

Rizika? Sexuální zneužití partnerem (svázaná osoba se nemůže bránit) - odřeniny, zhmožděniny.

Ochrana? Domluvit se s partnerem na pravidlech svazování - dezinfekce svazovacích pomůcek, především pokud se dotýkají pohlavních orgánů.

 

BUKAKE

Skupinová sexuální praktika, při níž několik mužů masturbuje a ejakuluje na tělo ženy (nebo muže), většinou na obličej a ústa

Rizika? Riziko přenosu pohlavně přenosných infekcí je přes sliznice (oči, ústa, nos) může být i poměrně vysoké.

Ochrana? Hygiena obličeje po aktu (v případě, že se sperma dostalo do úst, důkladně vypláchnout ústa dezinfekční vodou a až poté si zuby vyčistit (pokud byste si zuby čistili hned po aktu - nebezpečí průniku infekce skrze podrážděné/krvácející dásně), zabránit stékání spermatu do očí a do úst.

 

BULL BUSTING

Mučení varlat, nejčastěji drcení či mačkání.

Rizika? Poranění varlat.

Ochrana? Neprovádět tuto metodu, nebo alespoň zabránit poranění, určit si hranice (signál stop).

 

BDSM

Zahrnuje širokou řadu her se smysly a vědomím, včetně bolestivých hrátek. Může obsahovat sadomasochistické hrátky nebo bondage (svazování) spanking (výprask) či wipping (bičování).

D&S dominance (ovládání situace např. role dominy) a submisivita (slušný a poddajný např. v roli sluhy).

Sadismus - k sexuálnímu uspokojení dochází skrze týrání a mučení partnera

Masochismus - uspokojení ve vlastní bolesti, když je dotyčný/á týrán.

Rizika? Tato praktika pro Vás může být nebezpečnou ve chvíli, kdy i přes smluvený „stop signal“ jednoho partnera pokračuje druhý v mučení. Sexuální mučení pak může způsobit např. zhmožděniny, modřiny a různé odřeniny. Při sebemenším narušení pokožky se zvyšuje riziko přenosu infekce!

Ochrana? Snažte se mít vždy vše pod kontrolou. Nedovolte partnerovi takové násilí, které by vedlo ke zranění. Předem si domluvte jasné signály, kdy má partner s násilím přestat - např. gesto nebo předem určené slovo. Mějte při ruce dezinfekční prostředky na ošetření případných zranění. Všechny sadistické pomůcky očistěte dezinfekcí před, i po aktu.

Pokud někoho jakákoli praktika ohrožuje na zdraví či na životě je nutné vyhledat pomoc lékaře (volejte linku 155) nebo policie (158,156)!

 

CBT (C&B) = Cock Ball Torture

Technika cock and ball, při které se nejrůznějším způsobem mačkají nebo podvazují mužské pohlavní orgány. CB je samo o sobě zařízení, na uzamknutí penisu proti masturbaci a erekci.

Rizika? Poranění mužských pohlavních orgánů

Ochrana? Neprovádět tuto metodu, nebo alespoň zabránit poranění, určit si hranice (signál stop).

 

DIPPING

Zasouvání žaludu penisu do konečníku – jen na kousíček.

Rizika? Přenos pohlavně přenosných chorob a patogenních střevních bakterií.

Ochrana? Použít lubrikační gel a kondom.

 

FISTING anální nebo vaginální

Znamená, že se vsouvá celá ruka do pochvy nebo análního otvoru. Může být také dvojitý fisting, ten je prováděn zároveň jednou rukou do análního otvoru, druhou rukou do vaginy.

Rizika? Může dojít k bolestivému podráždění konečníku nebo pochvy a k poranění. Skoro určitě vzniknou drobné krvácející oděrky a prasklinky, čímž se značně zvyšuje riziko přenosu infekce. Velice závažné je pak porušení (protržení) stěny konečníku nebo vaginy, kdy může docházet k silnému krvácení.

Ochrana? Při této praktice vždy používejte lubrikační gel. Partner by měl mít ostříhané nehty a vždy použít latexové rukavice. Hygiena je velmi důležitá!

 

GAGGING = deep throating

Znamená zasouvání penisu hluboko do krku či dávení při hlubokém orálním sexu. S touto praktikou (i s běžným orálním stykem) může být spojené také SWALLOVING (polykání partnerova spermatu).

Rizika? Při této praktice hrozí riziko přenosu pohlavních nemocí a dalších infekcí. Může dojít i k nechtěnému poranění kousnutím nebo k dávení.

Ochrana? Při této praktice vždy používejte kondom, stejně jako při klasickém orálním styku. Nenechte si zasouvat penis natolik hluboko, aby vyvolával dávení či zvracení a nepolykejte partnerovy tekutiny.

 

PISSING /SKAT

PISSING (zlatá sprcha, zlatý déšť, šampaňské) - součástí těchto sexuálních aktivit a představ je moč, zejména močení nejen na tělo partnera.

SKAT (kaviár, hnědý déšť, hnědá sprcha) je obdoba pissingu, ale spočívá v kontaktu se stolicí.

Rizika? Vznikají hlavně tehdy, když moč obsahuje krev nebo bakterie (což samozřejmě není vidět). U stolice je větší riziko přenosu patogenních střevních bakterií a prvoků (např. salmonelóza) + je zde velké riziko přenosu žloutenky typu A.

Ochrana? Zabraňte kontaktu výkalů a moči se sliznicí nosu, očí, úst, vaginy a konečníku. Velice důležitá je sprcha a důkladná hygiena.

K těmto praktikám lze přiřadit i RIMMING (lízání konečníku), při němž také hrozí přenos bakterií a žloutenky - abyste se ochránily, je nutné přiložit na konečník orální roušku či rozstřižený kondom.

 

Praktika DP Double Penetration

Znamená to, že jeden partner proniká do vaginy, druhý do konečníku (případně je možné s jedním partnerem použít náhražku penisu). Existují i další varianty jako např. trojí proniknutí (včetně orálního sexu).

Rizika? Přenos pohlavně přenosných chorob, bolestivé podráždění nebo poranění konečníku/pochvy.

Ochrana? Důležité je vždy použít lubrikační gel a kondom na každý z údů. Vždy se s partnerem domluvte na pravidlech (signál stop). Na každý druh sexu je nutno použít nový kondom, aby nedocházelo k přenosu bakterií (např. z konečníku do pochvy).

 

Společné užití drog nebo alkoholu

Rizika? Hrozí ztráty zábran, snížení vlastních hranic, prodloužení reakčních časů, zmenšená schopnost se bránit, zhoršená orientace. Častěji pak můžete přistoupit na rizikové praktiky, ke kterým by jinak nedošlo.

Ochrana? Jediným ochranným prostředkem v tomto případě je vyhnout se sexu pod vlivem návykových látek.