Zásady péče o sexuální pomůcky

Úvod / O sexbyznysu / Bezpečnější sex / Sexuální pomůcky / Zásady péče o sexuální pomůcky

Vždy platí, že erotické pomůcky jsou předměty, které používáme doslova na vlastní kůži a je extrémně důležité dodržovat zásady hygieny – pomůcky by se měly mýt co nejdříve po použití, ideálně ještě předtím, než různé tělesné i netělesné tekutiny zaschnou. A také proto, že se stýkají s vašimi sliznicemi, se zde mohou rozmnožit nebezpečné bakterie, které by Vás příště mohly nakazit. A rozhodně nezapomeňte, že pokud používáte některou pomůcku pro anální stimulaci je nutné ji před použitím v jiných místech velmi pečlivě omýt, nebo raději použít na tato místa pomůcku zcela jinou!

Asi nejhůř se čistí pomůcky z gumy, ze které se dnes už kromě součástek vakuových pump vyrábí jen máloco – je to velmi porézní materiál, takže hrozí, že se v jejích pórech může „zadrhnout“ mnoho nečistot. Gumové pomůcky tedy čistěte co nejdříve, použijte jemný kartáček, vlažnou vodu a mýdlo. Gumovou pomůcku také můžete „promastit“ nějakým přípravkem na bázi glycerinu.

U výrobků z latexu je třeba dávat pozor na použití vhodného lubrikantu. Stejně jako u latexového kondomu, je možné pomůcky z tohoto materiálu kombinovat pouze s lubrikantem na bázi silikonu či glycerinu. Jinak stačí latex omývat horkou vodou a mýdlem.

Silikonové pomůcky se mimořádně dobře udržují – opět postačí mýdlo s horkou vodou. Pozor si ale dávejte na správné skladování těchto pomůcek. Vzhledem k tomu, že tento materiál dokáže měnit tvar, je třeba je uchovávat v původním obalu.

Podobné silikonu jsou pomůcky vyrobené z materiálu připomínajícího umělou kůži. I tyto výrobky lze omývat mýdlem a horkou vodou, případně je zasypat dětským pudrem.