Druhy sexuálních pomůcek

Úvod / O sexbyznysu / Bezpečnější sex / Sexuální pomůcky / Druhy sexuálních pomůcek

Anální kolík – je pomůcka určená na dráždění konečníku. Kolík se podobá umělému penisu, je však tvarován tak, aby se dal lépe zasunout do konečníku – typická je rozšířená základna bránící tomu, aby kolík zajel příliš hluboko. Nutností je použití kvalitního lubrikačního gelu!

Vakuová pumpa – jedná se o sací pumpu s ručním ovládáním podtlaku. Existují ve variantě pro muže (kdy se válec nasazuje na penis za použití kvalitního lubrikantu) a je možné doplnit její účinky erekčním kroužkem,  i pro ženy (namísto válce je zde nádobka ve tvaru misky, která se přikládá na stydké pysky). V žádném případě nelze překračovat povolené hranice podtlaku – může dojít k nenávratnému poškození pohlavního orgánu.

Venušiny kuličky – jsou nejčastěji  dvě kuličky s dutinami, ve kterých jsou vloženy menší kuličky z těžšího materiálu (vibrační nebo nevibrační). Při pohybu se malá kulička uvnitř rozhoupe, svou energii tím předává zpět vnějšímu obalu a tak kuličky vytváří samovolnou stimulaci uvnitř vagíny.   Zavádějí se do vagíny a lze je používat během celého dne. Posilují svaly pánevního dna.

Vibrační vajíčka – jsou určena k dráždění intimních partií a erotogenních zón. Mohou být vkládány do vagíny či análního otvoru, umělých vagín nebo vakuových pump a jsou určeny jak pro ženy tak i muže. Nejmodernější typy  mají dosah dálkového ovládání až do vzdálenosti 10 metrů. Vibrační vajíčka se dají také využít při masáži těla.

Vibrátor – svým tvarem většinou napodobuje tvar penisu, a jak už název napovídá, vibruje.  Pokud pomůcka vypadá stejně, ale nevibruje, jedná se o dildo. Vibrátorů existuje mnoho druhů, včetně těch speciálně určených pro lesbický sex nebo duálních pro současnou vaginální a anální stimulaci.